Йосип Стенцель: Треба любити студента, як свою дитину

Йосип Іванович Стенцель

«Вихоплюють з рук!» – так відповів на запитання щодо працевлаштування його випускників Й.І.Стенцель, завкафедрою комп’ютерно-інтегрованих систем управління факультету інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В.Даля.

Справді, спеціальності, що викладаються на кафедрі, є затребуваними практично в усіх сферах народного господарства, адже сьогодні робота більшості підприємств та крупних організацій спирається саме на комп’ютерні системи управління. Кафедра КІСУ дає студентам фундаментальні знання для їхньої подальшої роботи у хімічній, нафтохімічній і нафтопереробній промисловості, фармацевтичній, теплоенергетичній та інших галузях. Випускники успішно працюють за отриманою спеціальністю у банках, торгівельних мережах, житлово-комунальному господарстві.

«Я знаю всі технічні виші України, їхній рівень викладання, – говорить Йосип Іванович, – і абсолютно авторитетно вам заявляю, що наш Університет дає значно кращу підготовку, аніж навіть найвідоміші навчальні заклади. Інша річ, що ми себе менше хвалимо. Однак нашу кафедру знають в усіх українських і багатьох іноземних вишах».

А похвалитися дійсно є чим. Підрозділ, заснований ще у 1962 році як кафедра автоматизації хімічних виробництв, динамічно розвивався на протязі всієї своєї історії. Й.І.Стенцель одним з перших в Україні почав читати курс з комп’ютерно-інтегрованих систем управління. Значною мірою завдяки йому, а також всьому колективу, вдалося зберегти й примножити багаторічний досвід кафедри у підготовці висококваліфікованих фахівців.

На лекціях у завкафедрою – завжди стопроцентна відвідуваність. І це обумовлено не лише тим, що студенти розуміють важливість предмету, який він викладає, а й особистістю викладача, його беззаперечним авторитетом, вмінням донести знання до кожного учня.

Доктор технічних наук, професор, академік Академії метрології України, керівник наукової школи, автор посібників і підручників Йосип Стенцель тримає двері свого кабінету відкритими для студентів, завжди готовий їм порадити і допомогти.

«Треба любити студента, як свою дитину. Так само, як батьки хочуть, щоб їхня дитина була розумною, вчать її, так і викладач має ставитись до свого учня. Тут немає нічого складного: треба любити студента і любити його вчити», – за цими, на перший погляд, простими словами видатного науковця і викладача Й.І.Стенцеля – величезний безцінний досвід, яким сьогодні послуговуються і його колишні студенти – нинішні викладачі кафедри й Університету.