СНУ ім. В.Даля розвиває лідерський потенціал

СНУ ім. В.Даля продовжує співпрацю з Британською Радою, Інститутом вищої освіти НАПН України та Фундацією лідерства у вищій освіті (Велика Британія) в контексті сприяння реформуванню вищої освіти України та розвитку лідерського потенціалу вітчизняних ВНЗ. Перший етап з підготовки майбутніх лідерів 2017-2018 відбувся в Києві, на ньому було представлено збірні команди 14 провідних вітчизняних ВНЗ. Представник СНУ ім. В.Даля Тетяна Модестова, яка приймала участь минулого року в якості учасника команди від нашого університету, в цьому році була запрошена стати членом національної команди фасилітаторів програми.

Перед учасниками було поставлено важливі завдання: проаналізували необхідний баланс між лідерством і менеджментом; поміркували про власну лідерську ідентичність, якими лідерами вони є, чим вони захоплюються, які лідерські підходи та навички вони хочуть розвинути; дослідити концепцію автентичного лідерства і що це може означати на практиці, особливо в контексті реформ в українській вищій освіті; переглянути власні міжособистісні навички та стилі лідерства, яким учасники надають перевагу; застосувати на практиці модель коучингу в якості одного з підходів до розвитку лідерства, а також, як інструмент розвитку навичок і поглиблення знань інших.

Тетяна Модестова

В результаті інтенсивної дводенної роботи учасники презентували власний нарис особистості; визначили моделі, межи та баланс в контексті застосування підходів менеджменту та лідерства; дослідили феномен лідерства в контексті реформування вищої освіти України; визначили ознаки лідерства на основі відповідного самооцінювання; ознайомилися з поняттями емоційної грамотності та асертивної поведінки; здійснили самоаналіз особливостей власної міжособистісної комунікації та наявних компетенцій емоційного інтелекту за Гоулманом; дослідили 6 стилів лідерства та апробували на практиці процедуру коучингу.