Фахівець СНУ ім. В.Даля долучилася до роботи над проектом з атестації держслужбовців

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля є одним із небагатьох університетів країни, який може проводити атестацію щодо визначення рівня вільного володіння державною мовою особами, які претендують на вступ до державної служби.

За новим законодавством із набранням чинності Закону України «Про державну службу» вільне володіння українською мовою державними службовцями має підтверджуватися посвідченням про атестацію. А тому проведення відповідної роботи з цього питання є надзвичайно важливим завданням.

Анна Галенко

Національне агентство України з питань державної служби спільно з Міністерством освіти і науки України влаштували навчально-методичний семінар, що відбувся у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування (м. Київ). Серед присутніх були голова НАДС Костянтин Ващенко, державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, представники робочої групи з підготовки пропозицій до проекту Державного стандарту з української мови, провідні науковці, представники університетів, експерти. СНУ ім. В.Даля представила старший викладач кафедри української філології та журналістики Анна Галенко.

На семінарі-нараді обговорили основні положення проведення атестації осіб, які претендують на вступ до державної служби, з української мови, визначили критерії, методику роботи. Було розглянуто та відредаговано приклади тестів, тем та сценаріїв для проведення співбесіди під час атестації, з’ясовано вимоги до рівня мовної та мовленнєвої компетентностей, узгоджено систему оцінювання та видачі посвідчень.