Євген Овчаренко: ми випускаємо людей, пристосованих до сучасного життя

Євген Овчаренко

Один з найстарших підрозділів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – кафедра менеджменту та маркетингу інституту економіки та управління – має більше ніж 40-річний досвід роботи в області підготовки професіоналів, які здатні ефективно управляти складними системами і процесами сучасного економічного та соціального життя.

Завідувач кафедри Євген Овчаренко, доктор економічних наук, доцент, має більше 90 опублікованих наукових праць. Все його життя пов’язане з вивченням та викладанням менеджменту. Тому про свою кафедру і сферу діяльності він говорить з повним знанням справи.

Менеджменту необхідно вчитися, запевняє Євген Іванович. Вже давно позаду ті часи, коли ефективно керувати, наприклад, підприємством, могла людина без відповідної освіти, а лише з лідерським характером, здатна примусити підлеглих виконати спущене «згори» завдання.

Нині для того, щоб досягати високих результатів у роботі, керівник має розуміти глибинну суть процесів, що відбуваються в колективі, володіти технологіями формулювання проблем, пошуку шляхів їхнього вирішення, знати методи управління персоналом та багато іншого. Саме цьому навчають на кафедрі менеджменту та маркетингу.

Євген Овчаренко: ми випускаємо людей, пристосованих до сучасного життя

Молоді люди виходять звідси у великий світ, маючи широкий світогляд і здатність швидко й правильно орієнтуватися в будь-якому середовищі, будь-якому колективі, будь-яких обставинах.

В цьому полягає корінна відмінність від вузькоспеціалізованої освіти, коли студенту викладаються знання та навички, необхідні для роботи у конкретній галузі, за межами якої більшість з них буде навряд чи можливо застосувати. На кафедрі ж вважають за головне навчити студента вчитися, дати йому принципове розуміння динаміки розвиту економіки, суспільства, держави в цілому.

Випускники кафедри – це дипломовані фахівці в організації будь-яких процесів. Вони вміють використовувати новітні досягнення у сфері управління та організації діяльності, маркетингу, сучасних  інформаційних технологій для підвищення ефективності роботи підприємств та вітчизняної економіки взагалі, дуже затребувані у сучасному суспільстві. І з роками попит на них збільшується.

«Ми намагаємось зробити все для того, щоб діти, які довірили своє майбутнє нашому Університету, вийшли звідси якнайкраще пристосованими до сучасного життя, – говорить Євген Іванович. – Ми прагнемо не тільки вкласти в їхні голови певні знання та навички, а й виховати такий спосіб мислення, який допоможе їм досягати успіху на будь-якому місці роботи».

Що ж стосується методів викладання, то Є.І.Овчаренко, не відкидаючи певних переваг дистанційної освіти, все-таки є твердим прихильником очного навчання, особливо для тих студентів, що прийшли до вишу з-за шкільної лави. «Очі в очі – учень і педагог – нічого кращого в освітньому процесі ще досі не придумано. Та більше нічого й не треба, лише тільки прагнення отримати знання з одного боку, та вміння його передати – з іншого».