В сучасному світі програміст – найнеобхідніша технічна спеціальність

Володимир Олексійович Лифар

Кафедра програмування та математики Факультету інформаційних технологій та електроніки СНУ ім. В.Даля готує фахівців у галузі сучасної програмної інженерії, системного аналізу. За твердженням завідуючого кафедри, кандидата технічних наук, доцента В.О.Лифаря, в сучасному світі саме програмісти та фахівці з прикладної математики мають необмежені можливості для професійної самореалізації та вигідного працевлаштування в будь-якій країні. Адже попит на спеціалістів у цій сфері зростає з кожним роком.

«Безумовна перевага цих професій, – зазначає Володимир Олексійович, – полягає в тому, що засоби виробництва знаходяться безпосередньо у працівника. Це персональний комп’ютер, доступ до інтернету і, звичайно, голова – розумна й освічена».

Комп’ютер з виходом у всесвітню мережу нині є у кожного, розум – справа індивідуальна, а що стосується освіти, то рівень викладання в нашому Університеті ні на йоту не нижчий, аніж у найвідоміших і найпрестижніших вишах України та зарубіжжя. В.Лифар працював у Франції та Германії, викладав в університетах Берліну й Варшави і з абсолютною впевненістю доводить, що якість підготовки фахівців на кафедрі повністю відповідає світовим вимогам.

«Мій власний досвід роботи в Європі, Азії, країнах СНД свідчить про те, що наші спеціалісти користуються попитом у всьому світі, – говорить Володимир Лифар. – Багато хто з наших випускників працює за спеціальністю в США, Канаді, Ізраїлі, Австралії, у європейських країнах. Тобто освіта, яку студенти отримують в СНУ ім. В.Даля, нічим не поступається освіті в Оксфорді, Кембріджі або Массачусетсі.

В той самий час істотна різниця помітна поміж студентами. На Заході вони мають дуже високу мотивацію, багато навчальних завдань безпосередньо пов’язані з виробництвом. Всі студенти, наприклад, Ганноверського технологічного університету вже на 4 курсі точно знають місце своєї майбутньої роботи.

Наші студенти, на жаль, мотивовані слабше. Однак ми намагаємось вивести їх на професійний рівень, даємо розуміння того, що таке справжня робота. Ми готуємо фахівців, які не просто знайомі із засобами програмування, а здатні формалізувати, алгоритмізувати, створювати інформаційні технології. Дуже серйозні вимоги висуваємо щодо опанування англійської мови.

Ми підтримуємо активні зв’язки з виробництвом, багато хто з наших студентів працює саме за нашою протекцією, таким чином поціляючи одним пострілом одразу кількох зайців: отримують наукові знання, заробітну платню, досвід на реальному робочому місці, що дуже допомагає при підготовці дипломів та дисертацій».

Отже, школярам, які лише приміряються до свого життєвого шляху, а також їхнім батькам, які прицінюються до навчальних закладів, завкафедрою програмування та математики В.Лифар авторитетно радить обирати «золоту професію» програміста, і опановувати її не деінде, а саме у нашому Університеті. Адже нині для того, щоб отримати освіту світового рівня, немає жодної необхідності їхати, даруйте за каламбур, подалі від Даля. Все, що треба молодій людині для закладання міцного фундаменту майбутнього достойного життя, є у стінах нашого вишу.