Далівці відсвяткували Міжнародне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій»

Студенти факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В.Даля підготували та провели літературно-мистецький захід з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Цього року Луганщина прийняла естафету Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята " В сім'ї вольній, новій". Зі всіх куточків Украіни та 8 країн світу до області завітали відомі поети, письменники, художники на чолі з першим заступником Міністра культури Украіни Юрієм Рибачуком.

До Університету завітали шановні гості:

Рубен Меграбян – політолог, журналіст, співробітник газети «Аравот» (Вірменія);

Олександр Божко – секретар Національної спілки письменників України, український дипломат, перший посол України у Вірменії, літературознавець, перекладач творів вірменської літератури;

Ангеліна Ганжа – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту української мови Національної академії наук України;

Микола Цимбалюк – український журналіст, краєзнавець, громадський діяч, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, головний редактор газети «Рада».

Гості виступили зі своїми роздумами, спогадами, науковими доробками, присвяченими актуальності, сучасності спадщини «пророка української нації», подарували 10 словників вІд відділу мовознавства Академії наук  України, добірку часопису "Культура українського слова", матеріали досліджень мови творів Тараса Шевченка, щоденники Сергія Єфремова – українського громадсько-політичного і державного діяча, літературного критика, історика літератури, академіка Української академії наук (з 1919), віце-президентп ВУАН (з 1922), дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові, публіциста, одного із творців української журналістики.

Також Микола Цимбалюк подарував монету, присвячену ювілею Всеукраїнського товариства «Просвіта».

А далівці віддячили шановним гостям оплесками і сувенірними наборами з символікою Університету.

Міжнародне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» проводиться щорічно з 1981 року. Вдячні нащадки в такий спосіб відзначають знакову для кожного свідомого українця подію – повернення праху і духу Тараса Шевченка в Україну в травні 1861 року. Спершу урочисті заходи відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року, з метою вшанування пам’яті поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, урочистості стали проводити щороку в одній із областей. Цьогоріч Луганщина прийняла від Сумщини цю почесну естафету. Організатори заходу – Національна спілка письменників України, Національна спілка художників України, за підтримки Міністерства культури України.