ua   EN    Print

Всеукраїнський конкурс відбувся у СНУ ім. В. Даля

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля підбили підсумки XI Всеукраїнського студентського конкурсу перекладу „Художнє слово в світовій культурі”, який організувала кафедра германо-романської філології та перекладу.

Цього року до оргкомітету конкурсу надійшли десятки перекладів від студентів 13 вищих навчальних закладів України та навіть учнів шкіл і ліцеїв. Найактивнішими були учасники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Херсонського державного університету, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Учасники змагалися в 12 номінаціях, намагаючись якнайкраще зробити переклад поетичного твору з англійської, німецької, французької мови на українську або російську або навпаки з української мови на англійську, німецьку, французьку мови. Оцінюючи роботи, журі звертало увагу на оригінальність творчих ідей, точність перекладу і близькість до оригіналу, відчуття мови, передачу змісту і краси тексту, адекватність лексико-граматичних засобів, якість римування, ритміки. Учасники продемонстрували високий рівень володіння мовою та видатні творчі здібності.

 

Переможці Всеукраїнського студентського конкурсу перекладу „Художнє слово в світовій культурі” – 2017

 

Номінація 1 – Переклад поетичного твору з англійської мови на українську мову

1 місце

Ремішевська Вікторія Валентинівна

Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова м. Київ

Переклад

3 курс, 31 П

2 місце 

Вейко Катерина Сергіївна
Національний університет "Києво-Могилянська академія" м. Київ
Факультет гуманітарних наук
Спеціальність 6.020303 "Філологія"; спеціалізація "Філологія: англійська та українська мови"
2-й курс, Група: філологія 15

3 місце

Матвійчук Аліна Вікторівна

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» м. Київ, факультет лінгвістики,

2 курс, група ЛА-51

Туманова Вікторія Олексіївна

Херсонський державний університет, м. Херсон, спеціальність − 6.020303 Філологія (переклад), ІІІ курс, 331 група

 

Номінація 2 – Переклад поетичного твору з англійської мови на російську мову

1 місце 

Скорик Аліна Олександрівна

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Сєвєродонецьк, спеціальність: «переклад», 2 курс, ФФ-351

2 місце 

Дворник Оксана Сергіївна

Національний Технічний Університет України «Київський Політехнічний Інститут імені Ігоря Сікорського» м. Київ

Кафедра теорії, практики та перекладу англійської мови

Факультет лінгвістики ЛА-51

Низькодубова Катерина Дмитріївна

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Дніпро.

Спеціальність: 035.04 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)). Освітня програма – англійська мова та література.

1-й курс магістратури, група УА – 16м – 1.

3 місце 

Тур Ярослав Юрійович

середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 м. Сєвєродонецька, 10-Б клас

 

Номінація 3 – Переклад поетичного твору з французької мови на українську.

2 місце 

Кісельова Юлія Сергіївна

СНУ ім. Володимира Даля, місто Сєвєродонецьк

5 курс, група АМП-16дс, спеціальність «035.05 романські мови та літератури (переклад включно)»

3 місце 

Мехрабова Рената Алиївна

СНУ ім. Володимира Даля, місто Сєвєродонецьк

3 курс, група ФФ-341, спеціальність «Переклад»

 

Номінація 4 – Переклад поетичного твору з французької мови на російську

3 місце 

Чигринова Софія Ігорівна
Харківський гуманітарний університет
«Народна Українська Академія» м. Харків
Факультет «Референт-перекладач», 4 курс, група РП-41
Спеціальність 035 Філологія (переклад)

 

Номінація 5 – Переклад поетичного твору з німецької мови на українську

2 місце 

Літвінова Ірина Андріївна

Сєвєродонецький НВК

«Спеціалізована школа – колегіум НаУ КМА » м. Сєвєродонецьк

 

Номінація 7 – Переклад поетичного твору з української мови на англійську

1 місце

Вейко Катерина Сергіївна

Національний університет "Києво-Могилянська академія" м. Київ

Факультет гуманітарних наук

Спеціальність 6.020303 "Філологія"; спеціалізація "Філологія: англійська та українська мови"

2-й курс, група: філологія 15

2 місце 

Федоришин Назар Петрович

Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника Івано-Франківськ

Факультет історії, політології і міжнародних відносин

2 курс, МВ-22

3 місце

Олена Анатоліївна Горбенко

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (м. Київ)

Спеціальність: переклад

Курс: 3, Шифр групи 33 ПАІНВ

 

Номінація 10 – Переклад поетичного твору з російської мови на англійську

3 місце 

Низькодубова Катерина Дмитріївна

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Дніпро.

Спеціальність: 035.04 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)). Освітня програма – англійська мова та література.

1-й курс магістратури, група УА – 16м – 1.

Іванілова Вікторія Олегівна

Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Вінниця

Переклад (англ., нім, мови)

1 курс СО «Магістр», ПАН 2

 

Кожен конкурсант отримає сертифікат учасника електронною поштою, а переможцям будуть надіслані грамоти. За результатами конкурсу буде створено електронну збірку робіт переможців.

Нагородження переможців відбудеться 15 червня о 14.00 в читальній залі Наукової бібліотеки СНУ ім. В.Даля.