Засновник благодійної організації «The Fishermen» Алекс Гавен в гостях у далівців

До Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля завітав Алекс Гавен – американський волонтер та засновник благодійної організації  «The Fishermen». Майже все своє життя він присвятив допомозі дітям-сиротам.

Спочатку він навчався в коледжі, але потім усвідомив, що майже зовсім нічого не знає про себе та про оточуючих людей, тому вирішив пізнати інші країни у подорожах. Спілкуючись з людьми, особливо з дітьми, він не зміг залишитися осторонь їхніх проблем, а тому заснував благодійну організацію, яка допомагає дитячим та медичним закладам.

«У мене є фобії, є речі, яких я боюся, проте, коли мова йде про допомогу дітям, я стаю безстрашним. Коли ми їздили до м. Щастя, там ще тривали бойові дії. Мені пропонували повернутися, але я сказав: «Я знаю, що мене можуть поранити чи навіть вбити, але там діти. І вони чекають на мою допомогу, тож їдемо. І я радий, що можу хоч трохи зробити цей світ кращим», – розповідає Алекс.

До університету він приїхав, щоб розповісти студентам та викладачам про таку нагальну на сьогодні проблему, як торгівля людьми, жертвами якої найчастіше стають діти та молоді люди. Алекс зазначив, що наразі у світі налічують близько 22 млн. людей, які живуть у рабстві, а 2 млн. щорічно стають жертвами торгівлі людьми, тому проблема є дуже гострою. Алекс також наголосив, що перш ніж їхати в іншу країну на заробітки, треба ретельно зібрати усю можливу інформацію про організацію, яка пропонує робоче місце, і в жодному випадку не можна нікому віддавати свій паспорт. Головне – бути уважним та обережним.

Після лекції присутні запитували Алекса про його життя та діяльність. Окрім занять благодійністю, він також пише дитячі книжки та сценарії для кінофільмів, а ще грає на бас-гітарі. Зокрема він розповів, що мешкає в Північній Кароліні (США), проте завдяки своїй діяльності багато мандрує і відвідав безліч країн світу. Вже вчетверте Алекс в Україні і вважає її своєю другою домівкою. Особливо йому подобаються відкриті та гостинні люди, смачна та корисна українська кухня, а також мальовничі краєвиди.

Відповідаючи на запитання, яку думку він має про конфлікт на сході Україні, Алекс зазначив: «Це жахливо. І це дуже несправедливо по відношенню до людей. Адже вони не хотіли, щоб все це почалося, тому просто стали заручниками ситуації. Я не вникаю в політичні справи, мені все одно, хто конфліктує. Мене турбує тільки одне – страждання безвинних людей. Мені б дуже хотілося сказати, що я знаю спосіб легкого вирішення конфлікту, але, на жаль, такого не існує. Хоча я все одно вірю і сподіваюся, що все буде добре, і люди знову зможуть жити щасливо і мирно».