Нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу перекладу

У читальній залі наукової бібліотеки СНУ ім. В.Даля пройшла церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу перекладу «Художнє слово в світовій культурі-2017», який вже одинадцятий раз проводився кафедрою германо-романської філології та перекладу інституту міжнародних відносин.

На церемонію завітали викладачі, студенти та гості з Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 та Сєвєродонецького НВК Спеціалізована школа-колегіум НаУКМА.

З привітальним словом до присутніх звернувся директор інституту міжнародних відносин к.т.н., доц. Олексій Целіщев. Він наголосив, що проведення конкурсу вже стало доброю традицією кафедри, яка допомагає зберігати та примножувати світове культурне надбання. Олексій Борисович нагородив переможців конкурсу грамотами та подарунками.

Потім до присутніх звернулася завідувач кафедри германо-романської філології та перекладу к.філол.н., доц. Марина Літвінова. Від імені оргкомітету вона подякувала всім учасникам за талановиті та оригінальні переклади, а також особливо відзначила активну участь не лише студентів з усіх куточків України, але й школярів, серед яких цього року було двоє переможців.

Після цього гості заслухали оригінали поетичних творів та переклади переможців. Неповторне, індивідуальне бачення і розуміння поетичної картини світу, прагнення інтерпретувати та донести до читача усю палітру кольорів та почуттів поезії свідчать про те, що в Україні є талановита учнівська та студентська молодь з широким колом інтересів та багатим внутрішнім світом.

Приємною новиною стала передача науковій бібліотеці СНУ ім. В.Даля більше 60 екземплярів художньої та навчальної літератури, яку привіз доцент кафедри германо-романської філології та перекладу Микола Шабінський від колег з Франції та м. Переяслав-Хмельницького. Зокрема це література французькою мовою від Inalco Etudes Ukrainiennes (Національного інституту східних мов) та особисто від Ірини Дмитришин, завідувача кафедри української мови і перекладача, а також аспіранта Максима Дешане. Окрім того, спеціально для СНУ ім. В.Даля було передано авторські екземпляри книг від голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського «Час фарисеїв і героїв», політичного експерта та журналіста Євгенія Магди «Гибридная война: выжить и победить», професора Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Ганни Токмань «Екзистенціально-діалектичне прочитання художнього тексту».