Електронна база вступників «лежить», а приймальна комісія працює

У СНУ ім. В.Даля другий день триває прийом документів від абітурієнтів, які поступають з атестатом про повну загальну середню освіту. І другий день учасників процесу спіткає загальноукраїнська проблема – система «Електронний вступ» та Єдина державна електронна база з питань освіти майже не працюють.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич радить абітурієнтам зачекати годину технічної перерви в разі, якщо електронна база вступників дає збої.

«Коли відбулися певні збої, і база почала повільніше працювати, нам потрібен технічно час, щоб перезавантажити програмне забезпечення, і такі технічні перерви можуть тривати впродовж години. Якщо ви зайшли і побачили, що технічна перерва, це означає, що вона триває орієнтовно годину і після того база почне працювати», – сказала Гриневич в інтерв’ю Радіо Свобода.

Співробітники приймальної комісії СНУ ім. В.Даля намагаються допомогти майбутнім студентам у цій загальноукраїнській проблемі, адже абітурієнти приїжджають здавати документи зі всієї області.

Гюнель Мамедова мешкає в Смоляниново. Планує подати документи у виші в різних містах, але в пріоритеті – СНУ ім. В.Даля, бо тут вже на 4-му курсі навчається її брат. Від нього дівчина і дізналася про університет, зокрема, про те, що виш надає високий рівень знань. Гюнель хоче подати документи на 4 спеціальності: «Право», «Психологія», «Готельно-ресторанна справа», «Міжнародні економічні відносини». Щоб абітурієнтка змогла вдома скористатися системою «Електронний вступ» та подати заяви в електронному вигляді, співробітник приймальної комісії Лариса Шумова розповідає їй про нюанси заповнення відповідних форм.

Інша абітурієнтка звертається до старшого регістратора приймальної комісії Ігоря Сухенка з проханням прийняти у неї документи у паперовому вигляді, щоб співробітники приймальної комісії потім внесли їх до електронної бази. Так не можна, пояснюють дівчині, бо це суперечить вимогам чинного законодавства.

У створеному при СНУ ім. В.Даля освітньому центрі «Донбас – Україна» триває прийом заяв та документів від мешканців тимчасово непідконтрольної території та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Ця категорія вступників подає документи в паперовому вигляді, після чого відповідні відомості вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Щоб забезпечити внесення таких даних, керівнику освітнього центру Юрію Григоровичу довелося працювати над цим з 4 до 7 ранку, коли система працювала більш-менш стабільно.

За словами Юрія Григоровича, цього року кількість абітурієнтів з непідконтрольних Україні територій та лінії зіткнення зросла більш як вдвічі. Переважно це молодь з Луганська, Щастя, населених пунктів Попаснянського та Станично-Луганського районів.

Продовжується (до 24 липня) прийом заяв та документів від випускників училищ і технікумів, які вступають на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра зі скороченим терміном навчання (2-3 роки).