Далівець представив освіту Луганщини на Форумі у Києві

Директор інституту економіки і управління СНУ ім. В.Даля Руслан Галгаш представив освіту Луганщини на презентації актуалізованої Стратегії розвитку Луганської області до 2020 р., яка відбулася у Києві. Перед представниками влади, бізнесу, благодійних організацій, засобів масової інформації було розгорнуто головні перспективи розбудови регіону, напрямки, за якими має рухатись область найближчими роками.

Головними умовами відродження Луганщини, які у своєму виступі назвав голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз, є мир і партнерство усіх зацікавлених сторін. Якнайскоріше завершення збройного конфлікту на сході України – основний чинник, необхідний для розвитку усієї області.

Однак і в нині існуючих обставинах обласна влада у тісному партнерстві з бізнесом, громадськістю, міжнародними спонсорами може і мусить докладати усіх зусиль для реалізації стратегічних пріоритетів: зміцнення й розвитку безпеки, охорони здоров’я, освіти.

Руслан Галгаш брав безпосередню участь у розробці Стратегії і плану її реалізації.

«Наш Університет подав до плану близько 20 проектів на загальну суму 100 млн грн. Усі вони увійшли до каталогу пропозицій для організації міжнародної технічної допомоги. Це є свідченням того, що СНУ ім. В.Даля являє собою потужне джерело прогресивного мислення, що ми прагнемо до активної участі у розвитку всієї області і маємо для досягнення мети неабиякий потенціал», – каже Руслан Анатолійович.

СНУ ім. В. Даля є осередком наукової, просвітницької та громадської діяльності в Луганській області, активно впроваджує концепцію розбудови миру, співпрацює з різними цільовими аудиторіями. В Університеті сконцентрована значна кількість спеціалістів-дослідників у багатьох сферах життєдіяльності: економіки та управління, соціальної роботи, медіації та конфліктології, права, психології, IT-технологій, екології, соціології та багатьох інших.
Всебічне залучення потужного та креативного потенціалу Університету до процесів відновлення та розбудови миру потребує фінансових, інформаційних та інших ресурсів. З метою залучення таких ресурсів Університет постійно знаходиться в процесі пошуку та налагодження стосунків з міжнародними організаціями-донорами, багатий позитивний досвід подібної діяльності вже напрацьовано.

(Із виступу Р.Галгаша на Форумі партнерів)

Що стосується сьогодення, то далівці активно впроваджують різноманітні проекти в рамках Стратегії розвитку, спрямовані на активізацію учнівської молоді, забезпечення згуртованості й примирення. Серед останніх (за часом реалізації, але не за планами) можна назвати впорядкування університетського парку, встановлення велопарковки та пандусів на входах до навчального та лабораторного корпусів.

«Зараз і в Україні, і в цілому світі Луганська область, на жаль, асоціюється в першу чергу з бойовими діями, – говорить Р. Галгаш. – І я на форумі підкреслював, що ми в тісній плідній співпраці маємо досягти того, щоб це уявлення змінилося. Щоб брендом Луганщини стали мир, партнерство і розвиток».