Далівець В.Смалій – учасник Х Міжнародної олімпіади з хімії в Ірані

Абітурієнт магістратури факультету інженерії СНУ ім. В.Даля Василь Смалій візьме участь у Х Міжнародній студентській олімпіаді з хімії у Тегерані. Програма передбачає перевірку знань студентів з вишів Європи, СНД, Близького Сходу у чотирьох турах. Учасники розв’язуватимуть завдання з аналітичної, органічної, неорганічної, фізичної, квантової хімії.

Для далівця це буде вже друга поїздка до столиці Ірану. Минулого року Василь увійшов до двадцятки кращих учасників ІХ олімпіади, посівши 18 місце. Здавалось би, непоганий результат, однак наш студент лишився ним незадоволений. Що ж завадило Василю вибороти більш високе місце?

– По-перше, деякі завдання передбачали більш глибоке знання таких наук як, наприклад, квантова фізика або геохімія. По-друге, рівень володіння англійською мовою виявився не настільки високим, щоб одразу зрозуміти усі специфічні терміни, що використовувалися у завданнях.

Отже, до теперішньої олімпіади Василь готується з урахуванням отриманого минулорічного досвіду. Як людина цілеспрямована, по-хорошому амбітна, він прагне значно покращити свій результат.

–  Беручи участь у Міжнародній олімпіаді, я можу побачити загальносвітовий рівень розвитку науки, оцінити свої знання та недоліки, свій потенціал, підвищувати свою кваліфікацію.

Цього року Василь Смалій виборов у Всеукраїнській студентській олімпіаді з хімії перше місце з технології неорганічних речовин та друге – з хімії.

Побажаємо ж Василю досягти не гірших результатів і на тегеранській олімпіаді, гідно представивши як СНУ ім. В.Даля, так і всю Україну. Адже він – єдиний учасник від нашої держави на цих міжнародних студентських змаганнях.