Проведено чергову атестацію держслужбовців щодо вільного володіння українською мовою

СНУ ім. В. Даля має ліцензію і сертифікат про акредитацію на підготовку магістрів за спеціальністю «Українська мова і література». Це дає право університету здійснювати атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою.

Атестація проводиться згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року, в декілька етапів. Перший етап – це тестування, другий – переказ, далі – вільна бесіда-презентація за однією з тем, останній етап – відповіді на запитання членів комісії. За кожним етапом претендент має отримати позитивну оцінку.

До атестаційної комісії входять працівники кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки, які мають значний досвід викладання української мови в навчальних закладах. Очолює комісію Галина Бондаренко – доцент, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри.

В СНУ ім. В.Даля перша атестація відбулася 24.05.17р. За період з початку проведення до кінця липня 526 осіб отримали посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, з них 129 пройшли через процедуру атестації і успішно здали її. 397 осіб отримали посвідчення на основі раніше отриманих документів про освіту.

Цього разу атестацію проходили 62 особи. Вони успішно підтвердили достатній для обіймання посади держслужбовця рівень знання державної мови.