Відбулося ІV засідання Ради ректорів переміщених ВНЗ

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, професор Ольга Поркуян прийняла участь у черговому, вже ІV засіданні Ради ректорів вищих навчальних закладів, які тимчасово переміщені із зони проведення антитерористичної операції.

Основні питання, що розглядалися:

• результати прийняття закону України № 4718: позитивні наслідки та пропозиції на майбутнє. Обговорення норм закону (ліцензування та акредитація спеціальностей переміщених ВНЗ, врегулювання питання припинення трудових відносин, особливості виконання окремих договірних зобов’язань тощо);
  • законодавче врегулювання питань діяльності переміщених ВНЗ та наукових установ: аудит нормативної бази;
  • інші питання діяльності переміщених ВНЗ: внутрішня політика комунікацій; соціальний захист працівників та студентів; невизнання дипломів, виданих на окупованих територіях тощо;
  • підбиття підсумків роботи Ради ректорів за 2016 рік;
  • вступна кампанія 2017 року. Умови прийому та розподіл місць державного замовлення;
  • інформаційна підтримка переміщених ВНЗ у 2017 році;
  • стратегічні напрямки та план діяльності Ради ректорів на 2017 рік.

У роботі засідання прийняла участь Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона наголосила на тому, що ситуація в переміщених вишах різна, але якість освіти в будь-якому університеті повинна бути пріорітетною. Обіцяла, що всі університети будуть профінансовані відповідно до закону про підвищення мінімальної заробітної плати, але фінансування зі спецфонду – завдання самих університетів. Міністр також запросила всіх потрібних директорів департаментів для відповідей на питання ректорів. Питання стосувалися фінансування, акредитації нових освітніх програм, оформлення нерухомості і т.і.

Серед присутніх були також народні депутати Олексій Рябчин та Сергій Тарута. Ректори мали змогу особисто поспілкуватися із посадовими особами та донести найболючіші питання та проблеми, котрі хвилюють переміщені виші.