IT-ідеї витали у повітрі СНУ ім. В.Даля

У навчальному корпусі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся ІІ регіональний форум «ІТ-ІДЕЯ 2016», на якому жителі Сєвєродонецька та регіону ознайомилися з проектами та розробками молодих учених в галузі інформаційних технологій. Роботи представили як індивідуальні учасники, так і команди, незалежно від статусу, місця навчання, роботи або профільної освіти. До оргкомітету надійшли заявки на 26 проектів з наступних напрямків: ІТ для навчання та роботи; сервіси і технології для кібербезпеки; розробки для промисловості та агро-промислового комплексу; ІТ в біології та медицині; додатки для смартфонів; ігрові технології та віртуальна реальність; дослідження в ІТ галузі.

Проректор з наукової роботи Едуард Потапенко так оцінив захід: «Якщо чесно, я дуже вражений. По-перше, самими проектами. По-друге, тим, як їх представляють фактично школярі. Деякі заслуговують на підтримку і допомогу у просуванні на Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge».  Це серйозна платформа, на яку варто потрапити. Проекти представили і аспіранти, і студенти, і школярі регіону, учні Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму, Малої академії наук України з Рубіжного.  Молоді люди настільки ерудовані, що треба забирати їх до нашого університету.  Сподіваємось, що учасники цьогорічного форуму прийдуть навчатися до нас, бо тут вони вже отримали підтримку від наших викладачів».

Один з організаторів форуму,  завідуюча кафедрою комп’ютерної інженерії Інна Скарга-Бандурова, не змогла віддати перевагу жодному проекту, бо всі вони і різні, і цікаві. «Якщо дивитись у перспективу, наш регіон можна перетворити зі стагнуючого промислового на таку собі міні-Силіконову долину, адже свого часу саме тут масово розроблялася і випускалася обчислювальна техніка. Думаю, ми в змозі доповнити вектор розвитку регіону у цьому напрямку.

У нас амбітні плани. З часом ми зможемо розгойдати підприємства регіону,  залучити інвесторів. Навіть хочемо змінити менталітет представників зацікавлених фірм, які поки що дякують учасникам за лаштунками таких заходів. Хочемо, щоб вони відзначали майбутніх винахідників публічно і нагороджували призами. Сподіваємось, що так і буде, зважаючи на подвійний інтерес до заходу у порівнянні з минулим роком».

«Ми вас побачили і тепер знаємо» – за таким принципом відбулося відзначення учасників форуму сертифікатами. Рівень робіт був різний: від ідеї до промислових примірників, зроблених аспірантами.  Тому сертифікати усім учасникам вручили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Рязанцев разом з гостем – професором Харківського національного університету радіоелектроніки Геннадієм Кривулею.

Цього разу форум відвідали і представники міської влади: перший заступник міського голови Аркадій Коростельов і директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Наталія Колєснік.