Школа педагога-організатора. Найголовніше – не боятися дітей

На базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля розпочала роботу школа педагога-організатора (так зараз іменують тих, кого раніше звали вожатими). 65 студентів з різних факультетів виявили бажання провести своє літо на чолі дитячих загонів у оздоровчих таборах України.

Передбачається, що наступного сезону наші юнаки та дівчата працюватимуть у чотирьох закладах. А саме: «Молода гвардія» (м.Одеса), «Артек» (м.Київ), «Зоря» (м.Рубіжне), «Корчагінець» (Рівненська обл.)

На ознайомчій зустрічі у навчальному корпусі університету фахівці СНУ ім. В.Даля, міськвідділу у справах молоді та спорту, ДЮК «Юність» у загальних рисах змалювали перед майбутніми вожатими умови їхньої роботи, вимоги та завдання, які є досить серйозними. Адже на протязі трьох табірних змін майже цілодобово працювати з дітьми здатен далеко не кожен. Молодий педагог-організатор неодмінно повинен мати високу відповідальність, бачити в кожній дитині особистість і поважати її, а ще (як би це смішно не звучало) не боятися дітей.

Своїм досвідом поділилися з колегами студентки університету, які працювали у дитячих закладах минулого року – Аліна Насонова («Молода гвардія») та Олена Клименко («Корчагінець»).

«Ви постійно будете працювати на публіку. Якщо ви не вмієте співати й танцювати, доведеться навчитися. Ви маєте бути готові заводити вашу дитячу аудиторію, заряджати її вашою енергією й вашими веселощами, незважаючи ні на що. Поганий настрій або недосипання (коли довелося вночі заповнювати документацію) не можуть завадити вам бути в центрі уваги дітей, робити їхнє літо щасливим».

Опановувати усі тонкощі роботи педагога-організатора студенти будуть на регулярних заняттях школи на протязі найближчих місяців. Наскільки це їм вдасться, покаже оздоровчий сезон.

До речі, оздоровчим він буде не тільки для малюків. Робота у якості вожатих також є формою літнього оздоровлення студентів. В університеті взагалі велику увагу приділяють позанавчальній роботі, вторинній зайнятості. Школа педагога-організатора працює вже втретє. Тож побажаємо успіху вожатим-початківцям, і ще раз нагадаємо: головне у цій справі – не боятися дітей!