Олександр Суворін: Хімік-технолог і еколог – перспективні професії

Олександр Суворін

Кафедра хімічної інженерії та екології факультету інженерії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля готує висококваліфікованих фахівців хіміків-технологів та екологів насамперед для функціонування та подальшого розвитку підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості, а фахівців-екологів – для забезпечення екологічної безпеки всіх видів діяльності людини, зберігання й підвищення якості оточуючого середовища та всього живого на Землі.

Раніше випускники університету легко знаходили роботу в нашому регіоні, насиченому хімічними та іншого профілю видобувними та перероблювальними виробництвами. Однак сьогодні, коли промисловість України переживає не найкращі часи, проблема працевлаштування постає перед вчорашніми студентами на повен зріст. Значно скоротилися також можливості місцевих підприємств та організацій у наданні студентам місць виробничої практики, що, безумовно, не найкращим чином відбивається на практичній підготовці студентів.

Олександр Суворін: Хімік-технолог і еколог – перспективні професії

Але завідуючий кафедрою, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України 2014 року, Олександр Суворін стверджує, що якість навчання від цього аж ніяк не погіршилася, наші студенти щороку посідають призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з хімії та екології. Щодо реалізації набутих в університеті знань та вмінь, то нинішні випускники кафедри знаходять роботу здебільшого в інших регіонах України, а дехто – за кордоном.

Та Олександр Вікторович впевнений, що вже не за горами той час, коли попит на фахівців у галузях хімії та екології відновиться. Адже навіть якщо Україна з індустріальної держави перетвориться на аграрну, то сільському господарству знадобляться величезні обсяги різноманітних добрив та засобів захисту рослин, на випуск яких саме й орієнтовані регіональні підприємства, насамперед, Сєвєродонецький «Азот». Ну а поновлення роботи хімічних та нафтохімічних виробництв автоматично створить численні вакансії як хіміків-технологів, так і екологів.

Вручення свідоцтва лауреата Державної премії

На переконання Олександра Суворіна, ті молоді люди, які саме цього року оберуть хімічну інженерію або екологію своїми майбутніми спеціальностями, мають усі шанси «осідлати» цю хвилю відродження й розбудови української хімічної та інших галузей промисловості.

Сьогоднішнім школярам – завтрашнім абітурієнтам – не завадило б дослухатися до цього прогнозу фахівця з величезним науковим і практичним досвідом. А на запитання щодо того, як молодій людині стати і доктором наук, і професором, і лауреатом Державної премії, Олександр Вікторович відповів на диво коротко, але водночас змістовно: «Просто не боятися труднощів».

Олександр Вікторович впевнений, що вже не за горами той час, коли попит на фахівців у галузі хімії відновиться