Print

Досягнення

У найпрестижнішій вітчизняній освітянській виставці «Сучасна освіта в Україні», що проводиться за ініціативою Міністерства освіти і науки й Академії педагогічних наук України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля з 2001 року здобував тільки призові місця.

У цьому ж році трудовий колектив університету одержав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України. А у Міжнародному відкритому рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна» університет був нагороджений Срібним Дипломом та Стелою Срібної Якості в номінації «Якість третього тисячоліття» як вищий навчальний заклад, що найбільш динамічно розвивається. Слід зазначити, що нагороди «Золота фортуна» – найвища сходинка до міжнародного визнання.

У 2002 році на Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта на Україні» університет нагороджений бронзовою та срібною медалями. А Асоціацією ділових кіл (місто Оксфорд, Великобританія) відзначено європейську якість роботи університету.

У 2002 році Європейська Асамблея Бізнесу нагородила СНУ імені В.Даля медаллю та сертифікатом «За досягнення високої якості, яка відповідає Європейському стандарту».

На Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2003» університет одержав бронзову медаль.

На виставці «Сучасна освіта в Україні – 2004» у номінації «Інноваційні педагогічні технології в навчальному процесі» університет нагороджений золотою медаллю.

У 2004 році СНУ ім. В.Даля першим в Україні приєднався до Великої Хартії Європейських університетів. У наступні роки став повноправним учасником Євразійської Асоціації університетів, Асоціації університетів Карпатського регіону, Міжнародної асоціації університетів.

У 2005 році на Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2005» університет було нагороджено срібною медаллю в номінації «Створення системи підготовки випускників вищих навчальних закладів до конкурентних умов ринку праці».

На виставці «Сучасна освіта в Україні – 2006» у номінації «Впровадження нових форм організації навчально-виховного процесу» університет нагороджений срібною медаллю.

У лютому 2007 року на X ювілейній Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2007» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджено золотою медаллю в номінації «Модернізація вищої освіти в контексті вимог Болонської конвенції».

На міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2008» університет був нагороджений золотою медаллю у номінації «Інновації у вищій освіті».

Того ж року на IV Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (м. Севастополь) виш отримав золоту медаль та диплом у номінації «За підтримку інноваційної діяльності».

У 2008 році університет стає повноправним членом Міжнародної асоціації вищих навчальних закладів університетів.

У 2009 році на виставці «Сучасна освіта в Україні – 2009» Далівський університет нагороджено Золотою медаллю в номінації «Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах». Також отримано Почесне звання «Лідер у створенні сучасних засобів навчання».

У квітні 2009 року (м.Київ) на Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра» університет одержав Диплом І ступеня «За підготовку нового покоління підручників».

У вересні 2009 року (м.Севастополь) на Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час» Далівський університет отримав Диплом і Золоту медаль «За значний внесок у розвиток дослідницької та інноваційної діяльності в Україні та сприяння росту її авторитета за кордоном». В ІV Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час» одержано 7 медалей.

За наукові розробки університет одержав Гран-прі Міжнародного Салону «Архімед».

В листопаді 2009 року на останній раді The European University Association (EUA, Європейської Асоціації Університетів), що пройшов у Гессені (Німеччина), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став повноправним членом Європейської Асоціації Університетів. Ця асоціація – визнаний центр передового досвіду в галузі вищої освіти та наукових досліджень. Приєднання Далівського університету до асоціації такого рівня – не перше в 90-річній історії університету.

У лютому 2010 року університет здобув перемогу на виставці «Сучасна освіта в Україні – 2010». Діяльність університету відзначено золотою медаллю у номінації «Упровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику» та дипломом за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти. Також Далівський університет був удостоєний Почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти в Україні.

У березні 2010 року університет взяв участь та здобув перемогу в Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2010». Університет був удостоєний звання «Лідер вищої освіти України», нагороджений дипломом «За вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти», золотою медаллю у номінації «Застосування інноваційних педагогічних технологій при підготовці фахівців у ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації», вшанований Кришталевою стелою. Особисто ректор унфверситету Олександр Леонідович Голубенко отримав Почесну грамоту «За творчу організаторську роботу по розвитку сучасної національної системи освіти».

У 2010 році Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля Кабінетом Міністрів України №227 від 24 березня присвоєно найвищий статус – самоврядного (автономного) дослідницького університету.

На Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади-2010» СНУ ім. В.Даля був нагороджений золотою медаллю в номінації «Впровадження досягнень педагогічної науки в практику підготовки фахівців у вузах І-ІІ рівня акредитації» та Дипломом гран-прі «Лідер вищої освіти України».

На VIІ Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час» (2011 рік) Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став переможцем у номінації «За вагомий внесок в науку та підтримку винахідницької діяльності» та був удостоєний диплома й золотої медалі. А на міжнародному конкурсі молодіжних розробок та інновацій «Новий час», що проходив у рамках Салону, далівці отримали 8 золотих та 11 срібних медалей за наукові розробки в різних галузях науки.

На міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2011» Далівський університет був нагороджений золотою медаллю у номінації «Упровадження системи компетенцій – як основи підготовки конкурентноздатних фахівців у вищій школі» та удостоєний почесної нагороди за високі показники у рейтинговому виставковому конкурсі за напрямком «Наукова діяльність і підготовка науково-педагогічних кадрів».

На VІIІ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (2012 рік) Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджено золотою медаллю та дипломом у номінації «За вагомий внесок у науку і підтримку винахідницької діяльності». На Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час», що відбувся в рамках салону, студенти та молоді вчені вузу отримали 7 золотих і 13 срібних медалей.

За участь у міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2012» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля був нагороджений золотою медаллю у номінації «Діяльність вищого навчального закладу по підвищенню якості підготовки фахівців». Також університет був нагороджений Дипломом МОНмолодьспорту України та НАПН України за активну роботу з модернізації системи освіти.

СНУ ім. В. Даля нагороджено золотою медаллю і Дипломом «За вагомий внесок у розвиток інноваційної діяльності в Україні та міжнародне науково технічне співробітництво» на ІХ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (2013 рік). Молоді вчені-винахідники університету отримали вісім золотих і чотири срібні медалі на Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час».

На IV Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2013» СНУ ім. В. Даля отримав золоту медаль у номінації «Впровадження системи компетенцій у навчальний процес як основи якісної професійної підготовки фахівців вищої освіти», а колектив вищу відзначений дипломом «За вагомий внесок у розвиток національної освіти».

На V Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2014» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджений сертифікатом «Якість наукових публікацій» і двома золотими медалями у номінаціях «Діяльність навчальних закладів щодо розвитку міжнародного співробітництва» і «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти».

У 2016 р. на VII Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля удостоєний Гран-Прі «Лідер науково-технічної діяльності», отримав Сертифікат «За якість наукових публікацій», відзначений Золотою медаллю у номінації «Психологічна підтримка дітей та молоді, що знаходяться в складних ситуаціях». Колектив Університету також отримав Почесний Диплом «За мужність і самовіддачу в збереженні творчих надбань вітчизняної освіти в умовах військової агресії».

У 2016 р. СНУ ім. В.Даля переміг на конкурсі «Винахід року», який щорічно проводиться Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) під егідою Державної служби інтелектуальної власності України. Патент на винахід №110520 «Спосіб керування процесом нейтралізації азотної кислоти у виробництві аміачної селітри»  визнано кращим у Луганській  області. Автори винаходу: професор Йосип Стенцель (завідувач кафедри комп'ютерно-інтегрованих систем управління), Олена Проказа (доцент кафедри комп'ютерно-інтегрованих систем управління), Костянтин Літвінов (аспірант кафедри комп'ютерно-інтегрованих систем управління).

2017 року на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» СНУ ім. В. Даля нагороджений дипломом та золотою медаллю у номінації «Сучасні соціально-психологічні та педагогічні технології підтримки дітей і дорослих в умовах кризової ситуації». Також Університет отримав Сертифікат якості наукових публікацій за індексом Гірша – показником, що базується на кількості наукових публікацій і їхніх цитувань.