Реальность существования СМИ для будущих журналистов

Студенти кафедри української філології та журналістики Факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В.Даля прийняли участь у медіа-дискусії «Сучасні стандарти журналістики та кому вони потрібні». Захід був проведений Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) за підтримки USAID через Інтерньюз на базі Університету. До дискусії були запрошені редактори, журналісти, громадські експерти і представники влади.

Організатори представили моніторинг луганських ЗМІ, 4 друкованих та 4 Інтернет-видань області, на дотримання стандартів журналістики.

Далівці, майбутні журналісти, мали змогу почути обидві сторони дискусії – теоретиків-дослідників і практиків – представників видань. Науковці доповіли про методологію та загальні результати моніторингу; про стандарти, замовні матеріали та вимоги до сучасних журналістів.

Обговорення результатів моніторингу вийшло дуже жвавим, бо в умовах роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ мова може йти не про стандарти, які хтось колись створив, а про способи виживання колективів при переході на самоокупність. Так вважають практики. А істину підтверджують тиражі і кількість відвідувачів сайтів.