3 березня буде завершено реєстрацію учасників незалежного зовнішнього тестування

Вступ до вишів, як і минулого року, буде здійснюватися за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти. До 3 березня абітурієнти повинні визначитися з напрямками вступу до вищих навчальних закладів та обрати предмети, за якими будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень. Для проходження тестування всі абітурієнти, незалежно від року отримання атестату, мають пройти реєстрацію у пунктах центру оцінювання якості освіти. В Україні діє дев’ять регіональних центрів. Луганськ та область входять до складу Донецького центру оцінювання якості освіти. Випускники середніх навчальних закладів цього року мають можливість пройти реєстрацію у своїй школі. Для випускників коледжів, технікумів, ПТНЗ відкрито чотири пункти реєстрації. Один з них діє у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, за адресою: кв. Молодіжний 20а, 1 корпус, каб. 142, тел. 41-30-01. Для реєстрації абітурієнт повинен мати паспорт (для випускників 11-12-х класів), для учнів (студентів) професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації – паспорт і атестат або довідка про навчання із зазначенням терміну отримання атестата, для випускників минулих років – паспорт і атестат про повну загальну середню освіту. Обов’язковим для вступу на будь-яку спеціальність є наявність сертифікату з української мови та літератури. Кожному учаснику зовнішнього оцінювання, який пройшов реєстрацію, буде надана можливість скласти не більше п’яти тестів. Наприклад, для вступу до Далівського університету, крім обов’язкового сертифікату з української мови та літератури, потрібно мати ще один сертифікат відповідно напряму підготовки: історія України (гуманітарні напрями), іноземна мова (переклад, менеджмент, міжнародна економіка), математика або фізика (для професійної освіти та технічних напрямів підготовки), математика або фізика або хімія (екологія), математика або фізика або географія (гідрометеорологія). Цього року введені зміни для вступаючих на напрями, пов’язані з мовами – іспит з іноземної мови абітурієнти будуть складати в Українському центрі оцінювання якості освіти, а не в університетах. Реєстрація осіб в Українському центрі оцінювання якості освіти для осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому оцінюванні навчальних досягнень, триває в період з 1 грудня 2008 року по 3 березня 2009 року. Тестування проходитиме у травні-червні поточного року.