90 років служіння науки Далівського університету

Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля 27 березня виповнилося 90 років. Офіційні святкування й відкриття пам`ятника Володимиру Далю перенесені на травень. Але вже зараз колектив вишу приймає вітання з ювілеєм від Президента України Віктора Януковича, Глави Верховної Ради Володимира Литвина, Міністра освіти й науки України Дмитра Табачника, Віце-прем`єр-міністра України Віктора Тихонова й Володимира Семиноженко, Голови Луганської обласної державної адміністрації Валерія Голенко, Голови Луганської обласної ради Володимира Пристюка.

СНУ ім. В.Даля є найбільшим підприємством на Луганщині, самим потужним університетом з якісного складу викладачів і найбільшим серед навчальних закладів з контингенту студентів, що одержують вищу освіту.

У вітанні Президент України Віктор Янукович підкреслив: «Ваш університет є одним із провідних вищих навчальних закладів України, величезним освітньо-науковим комплексом, що справедливо вважається лідером технічної освіти й науки в нашій країні. Його випускники успішно працюють у багатьох областях вітчизняної промисловості, збільшуючи економічну міць української держави. Переконаний, що ви й надалі будете йти в авангарді освітнього процесу, готовити для країни сучасних висококваліфікованих фахівців».

«Приємно відзначити активну участь вашого навчального закладу у формуванні нової української еліти, підготовці висококваліфікованих фахівців, здатних стати ініціаторами нових ідей, рушійною силою суспільного процесу», – говориться в поздоровленні Віце-прем`єр-міністра України Віктора Тихонова. Зокрема, Голова Луганської обласної ради Володимир Пристюк відзначив, що «ваш вищий навчальний заклад – це справжній класичний університет, потужний освітньо-науковий і культурний центр… Колектив університету відомий своїми висококваліфікованими випускниками, які сумлінно й ефективно працюють у всіх областях регіону й України».

Голова Луганської обласної державної адміністрації Валерій Голенко виразив побажання далевцям, щоб «колектив університету – лідера сучасної вищої освіти – буде, як і завжди, сприяти підготовці кадрів вищої кваліфікації, розвитку сучасної науки». Також поздоровлення стосується й присвоєння вишу нового статусу: «Високою оцінкою вашої роботи стало надання Кабінетом Міністрів України статусу самоврядного дослідницького університету. Це заслужена відзнака, що відповідним чином підвищує й статус нашого регіону».

Дійсно, ювілей Далівський університет і далевці зустрічають у новому статусі, що підтверджує визнання вишу як найбільшого освітньо-навчального центру. Постановою Кабінету Міністрів України №227 від 24 березня 2010 року СНУ ім. В. Даля надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Тим самим, Далівський університет став третім у Лівобережній Україні й чотирнадцятим в усій Україні відзначеним цього найвищого статусу для вищих навчальних закладів.