Галина Татарченко: Високий рівень знань фахівців-будівельників гарантуємо!

Кафедра міського будівництва та господарства готує фахівців за спеціальностями «Прикладна фізика та наноматеріали», «Матеріалознавство», «Будівництво та цивільна інженерія».

Одна з наймолодших кафедр СНУ ім. В. Даля, вона має все необхідне для надання освітніх послуг європейського зразка: колектив висококваліфікованих фахівців, розвинену науково-технологічну, дослідницьку базу та інфраструктуру.

Основна мета працівників кафедри – навчити студентів вмінню забезпечувати господарську діяльність прийняттям ґрунтовних рішень у галузі будівництва та господарства, матеріалознавства та прикладної фізики.

Галина Татарченко – доктор технічних наук, професор

Керує кафедрою доктор технічних наук, професор Галина Татарченко. Дослідницькі інтереси Галини Олегівни як науковця полягають в першу чергу у сфері опору матеріалів та захисту від корозії. Вона є членом Української асоціації корозіоністів, має понад 150 наукових праць, патенти на корисні моделі, наукові статті у фахових та міжнародних виданнях, доповіді на науково-практичних конференціях та семінарах, монографії. Керує роботою аспірантів, а також науково-дослідною роботою студентів.

У нашому регіоні, країні і за кордоном висока затребуваність фахівців-будівельників, и наша кафедра випускає бакалаврів і магістрів в області міського будівництва і господарства, що охоплює широкий спектр будівельних професій. Хочете будувати надійне, якісне, довговічне? Ласкаво просимо до нас на навчання, перепідготовку, одержання другої освіти. Високий рівень знань фахівців-будівельників гарантуємо.

В даний час кафедра активно працює у співпраці з міськими, обласними структурами. Сформовано студентський будівельний загін, організовані практики на провідних будівельних підприємствах міста. Студенти беруть участь в наукових конференціях, олімпіадах, всеукраїнських школах «урбаністики» на базі Київського національного університету будівництва і архітектури. У планах наших – розширення міжнародного співробітництва (ми навчаємо іноземних студентів), розвиток напрямку енергоаудиту будівель, вдосконалення освітніх програм, підвищення кваліфікації викладацького складу.

Галина Олегівна зауважує, що серед учорашніх школярів бажаючих вступати на кафедру небагато, в першу чергу через недостатню обізнаність і хибне уявлення про спеціальність, яка видається їм немодною, нецікавою, застарілою. Але вже у магістратуру конкурс стає досить великим. Ставши трохи старшими, роздивившись обіч себе та ознайомившись із ринком праці, молоді люди розуміють, що професії, пропоновані до вивчення кафедрою, є затребуваними, перспективними, високооплачуваними.

Так, спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія» передбачає не тільки і не стільки знання, як зводити будівлі, а цілісне розуміння того, як працює складний організм міста, вся його інфраструктура.

Фахівці з матеріалознавства потрібні в машинобудівній, нафтовій, автомобільній, авіаційній, космічній, оборонній, енергетичній та інших галузях промисловості, і навіть на митниці.

Ну а спеціаліст з прикладної фізики та наноматеріалів – це взагалі професія майбутнього. Наука нині переживає справжній бум нових матеріалів. Сучасні технології роблять можливим те, що донедавна існувало лише в уявленні фантастів. І отримати освіту саме з цієї спеціальності означає забезпечити себе перспективною, цікавою й прибутковою роботою на все життя.

І перші кроки на цьому шляху молодим людям буде доцільно і зручно зробити саме тут – на кафедрі міського будівництва та господарства СНУ ім. В. Даля.