Лекція «Людина перед викликами цифрової епохи» в СНУ ім. В. Даля

Лекцію на тему «Людина перед викликами цифрової епохи» прочитала в СНУ ім. В. Даля Олена Гомілко, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України. Цей просвітницький захід було проведено у межах святкування 25-ліття діяльності в Україні Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта.

Спочатку пані Олена ознайомила присутніх із самою програмою Фулбрайта, із тим, які можливості вона надає студентам та викладачам, і як долучитися до заходів, що проводяться Програмою.

Далі мова зайшла власне на заявлену тему лекції. Пані Олена розповіла про перспективи людства з очки зору трансгуманізму, про горизонти, котрі відкриваються перед людиною завдяки бурхливому розвитку сучасних технологій, зокрема досягненням біотехнології. Чи призведе використання цих досягнень до перетворення людини на нову істоту або стане рушієм реалізації можливостей, вже закладених у кожного з нас, зробить людину такою, якою вона має бути? Однозначної відповіді на ці філософські питання, звичайно, не існує. Тому лекція викликала жваву зацікавлену дискусію, з якої кожен із слухачів виніс щось корисне для себе.