В СНУ ім. В. Даля розпочав роботу Інформаційний центр Представництва ЄС в Україні

В СНУ ім. В. Даля з офіційним візитом побували співробітники Представництва Європейського Союзу в Україні, яке в межах інформаційної кампанії  «Будуємо Європу в Україні» проводить серію інформаційно-просвітницьких заходів у всіх областях нашої держави.

Головною метою візитів є пояснення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей, підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС, розповідь про програми і проекти, що впроваджуються в конкретному місті.

В приміщенні наукової бібліотеки було підписано угоду про створення інформаційного центру ЄС на базі СНУ ім. В. Даля, згідно з якою Євросоюз безкоштовно надаватиме публікації інституцій ЄС в паперовому або електронному вигляді, а Університет сприятиме, розвиватиме, вивчатиме, досліджуватиме та розповсюджуватиме інформацію про Європейський Союз.

Далі під керівництвом координатора європейських програм Представництва ЄС в Україні Костянтина Ромашка було проведено інтерактивну гру для студентів на тему «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз». Завдяки цій грі її учасники змогли дізнатися про принципи та механізми роботи однієї з найважливіших інституцій Євросоюзу. На прикладі процесу прийняття рішення про впровадження безвізового режиму молоді люди, приміривши на себе ролі міністрів з урядів країн-членів ЄС, мали змогу розвинути навички спілкування, ведення дебатів, зрозуміти, яким чином відбуваються ухвалення рішень у Раді ЄС.

Ще одним заходом, проведеним цього дня Представництвом ЄС, став тренінг «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС», до участі у якому були запрошені представники громадськості, влади, бізнесу та усі зацікавлені.

Прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік у вступному слові розповів, з якою метою Євросоюз допомагає Україні та іншим країнам грантами.

«Ми робимо це не для того, щоб узяти на себе відповідальність за все, що робиться у країні. Наша допомога не може вирішити всіх проблем. Вона спрямована, перш за все, на пілотні проекти, на основі яких можна навчити людей робити щось корисне у більших масштабах.

Наведу приклад. Зараз ми підготували для України Фонд енергоефективності, який буде працювати для вас, для громадян. В ньому можна буде отримувати гранти і кредити для вирішення проблем енергоефективності, наприклад, для утеплення житла. Постає питання: чому європейські платники податків мають сплачувати розв’язання цих завдань у Україні? Тому що ми хочемо, щоб на прикладі проектів, які будуть фінансуватися з цього фонду, громадяни і влада України навчилися якнайефективніше використовувати задля енергозбереження кошти свого державного бюджету. Нас смішить аргумент, що в держбюджеті України немає на це грошей. Україна – одна з найбагатших держав Європи!

Ми намагаємось через наші програми, через фінансування різноманітних проектів запустити позитивні й прогресивні процеси, а не взяти собі на утримання міста й села України. Тобто виходимо з того, що голодній людині треба дати не рибу, а вудку, навчити її ловити рибу, щоб людина нагодувала сама себе».

Під час тренінгу, який провела експерт з  розробки та подання грантових заявок Вікторія Талашкевич, учасники дізналися про те, як отримати грантову підтримку ЄС, як підготувати успішну грантову заявку, як працює грантове фінансування та на які поточні програми та гранти ЄС можна подати заявку.