Пройшов семінар «Світові стандарти журналістики в умовах війни та кризи»

На базі кризового медіа-центру «Сіверський Донець» відбувся семінар, присвячений стандартам журналістики в умовах війни та кризи. Захід проводився за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу спільно з Академією Української Преси та Національною спілкою журналістів України. У семінарі прийняли участь і студенти СНУ ім. В. Даля.

Яку позицію має займати журналіст, які його права та обов’язки в період воєнної кампанії? Як шукати та збирати інформацію в період воєнного конфлікту? Яке завдання медіа на війні: служіння інтересам аудиторії чи держави?

На всі ці важливі запитання відповідали медіа-експерти: президент Академії Української Преси Валерій Іванов; журналіст, лауреат премії Гран-Пресс «Журналіст року 2014» Петро Андрусечко; фундатор Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий.

Під час семінару засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий поділився з майбутніми журналістами своїми трьома правилами, виведеними з п’ятдесятирічного досвіду:

1. Про що би ви не писали, ви будете писати про себе.
  2. Скільки би ви не заробляли в своїй кар’єрі, найцінніше – це ваше ім’я.
  3. Скільки би ви не працювали в медіа, завжди ставте перед собою питання: «Що мені дає право судити людей?»

Володимир Мостовий, Петро Андрусечко, Валерій Іванов (зліва направо)

Петро Андрусечко, який з 2013 року працює в Україні як кореспондент польських ЗМІ, повідомляв інформацію з боку практичних знань, основаних на подіях, що відбулися в Україні: на Майдані в Києві, в Криму та на Донбасі. Він як ніхто інший знає, яку позицію займає журналіст на війні, бо перебуваючи в зоні збройного конфлікту в Донецькій області, часто давав коментарі безпосередньо з поля бою.

Президент Академії Української Преси і заступник голови з навчально-методичної комісії журналістики Міністерства освіти і науки України Валерій Іванов стверджує: «Світові стандарти журналістики не повинні змінюватися, навіть в умовах війни та кризи» На його думку, достовірність та неупередженість – головні стандарти журналістики в будь-яких умовах.

Насамкінець учасникам вручили сертифікати, які підтверджують проходження 16- годинного семінару «Світові стандарти журналістики в умовах війни та кризи» за підписом керівника проекту в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Беате Апельт і Президента Академії Української Преси Валерія Іванова.