Вчених-істориків СНУ ім. В. Даля запрошують до співпраці литовські колеги

Викладач Університету імені Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва), політолог, публіцист, дипломат Альвідас Медалінскас завітав до СНУ ім. В. Даля для обговорення напрямків співпраці з далівцями. Вчений зустрівся зі студентами, адміністрацією Університету, а також з українськими колегами:  завідувачем кафедри всесвітньої історії та історії України, д.і.н., професором Віталієм Михайлюком, викладачем цієї ж кафедри, к.і.н., доцентом Оленою Сапицькою, доцентом кафедри політології та міжнародних відносин, к.політ.н. Людмилою Павловою.

Сфера інтересів вченого – німецький фактор на Донбасі в 19-му і 21-му століттях, а саме, участь європейського капіталу і спеціалістів у розвитку та індустріалізації вугільного регіону. За словами Альвідаса Медалінскаса, 22 з 26 металургійних підприємств Донбасу були створені в дореволюційні часи західним капіталом, але про це маловідомо через політику так званої «совєтизації». Розробка цієї тематики ускладнюється відсутністю архівних матеріалів, які залишилися на тимчасово непідконтрольній Україні території. Тим не менш, сторони домовилися про організацію конференції, результатом якої може стати зацікавленість західних партнерів і грантова підтримка.

Цікавим для українських і литовських вчених також може бути дослідження базових витоків історичної спадщини, ментальності та культур двох народів. Ця тема досі не досліджувалася, тому може отримати підтримку з боку литовських істориків.