Письменниця зі Львова зустрілася із студентами СНУ ім. В. Даля

Cтуденти спеціальностей «Українська філологія» і «Журналістика» СНУ ім. В. Даля зустрілися з письменницею зі Львова лауреатом премій «Літакцент» Вікторією Амеліною в науковій бібліотеці Університету.

Під час жвавої й невимушеної бесіди студенти дізналися, що пані Вікторія пов’язана з Луганщиною, оскільки тут служив її дідусь, а також про її незвичний шлях у літературу. Програміст за освітою, успішний менеджер міжнародної ІТ компанії, Вікторія вирішила знайти покликання в літературі і після опублікування першого роману «Синдром листопаду» залишила світ ІТ.

Але найбільше зацікавили студентів нетрадиційні теми її творів: пошуки власної ідентичності, історичні колізії нашої держави, вплив історичних подій на взаємини в родині тощо. Так в останньому романі «Дім для Дома» через сприйняття світу його головним героєм пуделем Домініком (скорочено Дом) авторка показує історію родини полковника зі сходу України, який пристосовується до життя у Львові, переживає розпад Радянського Союзу, намагається підлаштуватися під нові реалії української дійсності. На прохання студентів Вікторія прочитала улюблений уривок з роману й відверто поділилася зі слухачами автобіографічними моментами твору.

Студенти збагатилися позитивними враженнями, усвідомили, що в цьому бурхливому житті молода людина може декілька разів змінити сферу своїх зацікавлень, аби стати щасливою та успішною, а кафедра української філології та журналістики і бібліотека Університету отримали у подарунок примірники нового роману «Дім для Дома». Письменниця, вражена теплою зустріччю, пообіцяла привезти навесні проект «Книга для Сходу», модератором якого є Сергій Жадан.