ХІІ Всеукраїнський студентський конкурс перекладу «Художнє слово в світовій культурі»

Кафедра германо-романської філології та перекладу інституту міжнародних відносин Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля запрошує до участі в ХІІ Всеукраїнському студентському конкурсі перекладу «Художнє слово в світовій культурі», що проводиться в рамках лінгвокультурного проекту «Переклад як феномен пізнання і культури».

Конкурс проводиться на найкращий переклад вибраного поетичного твору з англійської, німецької, французької мови на українську або російську мову, а також навпаки – з української мови на англійську, німецьку, французьку мову. Метою конкурсу є розвиток та поширення мовної культури, підвищення зацікавленості майбутніх спеціалістів перекладацькою діяльністю, розкриття та стимулювання творчого потенціалу особистості, а також залучення шанувальників поезії до кращих зразків втілення краси слова.

До участі в конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів та учнівська молодь. Кожен конкурсант може взяти участь у конкурсі з однієї або за декількома номінаціями, яких цього року представлено 9. За кожною з номінацій журі визначить трьох переможців. Роботи на конкурс приймають до 13 травня 2018 року.

Під час оцінювання перекладу враховується: оригінальність творчих ідей, покладених в основу перекладу; точність перекладу і близькість до оригіналу; відчуття мови, передача змісту й краси тексту; адекватність лексико-граматичних засобів; розкриття культурно-специфічних особливостей перекладу; відображення змісту; стилістика тексту, що перекладається; якість римування, ритміка; естетична еквівалентність.

Нагородження переможців конкурсу перекладу відбудеться 14 червня 2018 року. Переможці отримають дипломи та призи. Всі учасники отримають сертифікат про участь у конкурсі перекладу. А за підсумками конкурсу буде виданий збірник перекладів переможців.

Ознайомитися з положенням про конкурс можна на сайті університету в розділі «Анонси».

Конкурс вже став доброю традицією кафедри германо-романської філології та перекладу, адже щороку він об’єднує сотні талановитих молодих людей з усіх куточків України.

Тож щиро запрошуємо до участі та бажаємо натхнення!