«Людина року» вчиться у СНУ ім. В. Даля

Наприкінці січня у Києві відбувся фестиваль східного танцю «Захарит збирає друзів», під час якого титулом «Людина року Української асоціації виконавців східного танцю-2017» було вшановано кращих танцівників та обдарованих особистостей. У номінації «Професіонали» кубок та диплом «Людини року» отримала студентка СНУ ім. В. Даля Радислава Можнякова.

Радислава – першокурсниця інституту міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля, вчиться на кафедрі германо-романської філології та перекладу. Її студентське життя лише почалося, а от артистично-спортивне триває вже більше десятиріччя.

«В дитинстві я була дуже непосидючою та рухливою дівчинкою, – говорить Радислава, – і у шість років мама відвела мене до школи гімнастики. Ще через рік я відкрила для себе східні танці, і на протязі семи років займалася і гімнастикою, й беллідансом, але врешті решт довелося робити вибір».

Природна обдарованість, цілеспрямований та наполегливий характер зробили свою справу: всього за декілька років Радислава досягла приголомшливих результатів. Вона отримувала перемоги на численних чемпіонатах та фестивалях в Україні, Італії, Іспанії, Болгарії, Польщі, Єгипті, Греції, Китаї, Грузії, стала чемпіонкою України, Європи та світу. У її спортивній скарбниці – більше двохсот медалей, кубків та інших нагород.

Окрім того, Радислава є суддею першої категорії та тренером вищої категорії. У своїй студії східного танцю «Anjum» тренує дітей, які під її керівництвом вже отримують перші медалі на змаганнях.

«Переважна частина мого життя – це тренування. Я в дитинстві взагалі не знала, що таке прогулянка по вулиці. Але якщо хочеш чогось досягти, то по-іншому не можна».

З мамою Яніною Миколаївною

«З одного боку, шкода, що дитина не бачила свій двір та вулицю, – каже мама Радислави Яніна Миколаівна. – З іншого боку, вона бачила вже цілий світ. Я завжди казала Раді: якщо займатися чимось, то лише у повну силу. А це ж як швидкий потяг – якщо в нього застрибнув, то мчиш лише вперед, і зупинки дуже короткі».

Радислава зізнається, що поєднувати навчання у виші із самовдосконаленням у танцю та тренуваннями дітей поки що досить важко. До того ж, вона пробує себе й у модельній індустрії, отримала запрошення на участь у показі колекції весільних суконь.

Однак можна не сумніватися, що бурхлива енергія та невгамовна вдача допоможуть їй впоратися з усіма труднощами й досягти поставлених цілей: виборювати нові сценічні перемоги, виводити у чемпіони своїх вихованців, стати суддею та тренером міжнародної категорії у східних танцях та відмінницею в університеті, вдосконалити знання англійської мови та вивчити німецьку й італійську.

Є у Радислави Можнякової і ще одна висока мета. У 2013 році її було обрано «Міс Лисичанська». У 2017 вона перемогла в конкурсі «Міс Попасна». А найближче досягнення, до якого прагне дівчина – примірити корону «Міс Університету-2018» у СНУ ім. В. Даля.

*Відео з каналу Bellydance TV