Далівці готуються до Дня вишиванки

Старший викладач кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля Олена Пустоварова провела майстер-клас з вишивки для студенток другого курсу спеціальності «Українська мова та література» Поліни Фєдуркіної, Єлизавети Дерід, Вікторії Пушко.

Дівчата вчилися виготовляти декоративну настінну прикрасу у стилі вишиванки-витинанки  за рослинним орнаментом (троянди) в традиційних кольорах – червоному та чорному. Роботи будуть представлені на виставці «Вишиванка власноруч», яка відбудеться 17 травня 2018 року у Науковій бібліотеці університету.

Слід зазначити, що чорний колір в Україні не є однозначним символом сумних подій. Він передусім символізує землю, родючість, добробут, тому його нерідко використовують в предметах побуту і в одязі, щоб підкреслити ці символи в залежності від події або ситуації. Навіть весільні вишиванки в деяких районах вишивали орнаментами чорного кольору, щоб побажати молодим багатства і родючості.

Червоний колір має і оберегові, і сакральні функції, оскільки він є дуже активним і сильним, що дає велике енергетичне підживлення, захист від неприємностей, життєву силу. Червоний колір – символ чоловічого начала в природі. Він уособлює стихію Вогню – такий же яскравий, гарячий, зігріваючий. Також символізує любов, радість, безперервність роду і кровну спорідненість.

Візерунок із троянд означав безперервний сонячний рух з оновленням, у якому троянди не просто квіти – це зорі, що уособлюють уявлення народу про Всесвіт як систему, якою керує непорушний закон Космосу.

Іншими словами, своєю роботою наші майстрині хочуть побажати нам процвітання, радості й довгого плідного життя.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.