«Україна-НАТО: формула безпеки» – регіональний семінар у СНУ ім. В. Даля

У СНУ ім. В. Даля пройшов регіональний семінар «Україна-НАТО: формула безпеки» за участю народного депутата України, голови Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Ірини Фріз.

Ірина Фріз

Послухати про політику та діяльність Північноатлантичного альянсу, роль НАТО у зміцненні міжнародної стабільності і безпеки, основні засади взаємодії України з НАТО, стан та перспективи цього співробітництва зібралися викладачі та студенти закладів вищої освіти регіону, учні загальноосвітніх шкіл.

Ректор СНУ ім. В. Даля, д.т.н., професор Ольга Поркуян, відкриваючи роботу семінару, привітала усіх його учасників, зазначила, що обговорювана тема надзвичайно важлива й актуальна, адже шлях України до НАТО – це шлях до безпечного майбутнього, до розвитку й процвітання держави.

Директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА Денис Денищенко наголосив на тому, що Україна являє собою державу, від якої багато в чому залежить мир та стабільність на європейському континенті.

«Девіз нашої роботи: «Разом до перемоги». У цих словах відображене наше незламне прагнення інтегруватися в європейський та північноатлантичний простір. Це цивілізаційний вибір України».

Денис Денищенко

Далі слово взяла Ірина Фріз. Вона нагадала, що до 2013 року питання вступу України до НАТО взагалі вважалося відокремленим від потреб держави, несуттєвим і другорядним. Таке ставлення було зумовлено в першу чергу пропагандою російською пропагандою, яка змальовувала НАТО як агресивний блок.

«На жаль, якби не анексія Криму, не агресія на сході держави, питання вступу до НАТО і сьогодні не набуло б актуальності. Сьогодні ми вбачаємо місію нашого проекту в тому, щоб руйнувати стереотипи і міфи. Чому саме зі студентами ми проводимо такі зустрічі? Тому що переконані, що саме ви, молодь, майбутнє нашої держави – маєте продовжувати євроінтеграційний шлях України, щоб принести до неї мир і безпеку.

Я переконана, що ми – країна, яка доводить, що для нас права і свободи людини, демократичні цінності є необхідними складовими розвитку держави. Саме ці демократичні цінності ми сьогодні впевнено захищаємо, в тому числі і на сході нашої держави».

Ірина Василівна запропонувала переглянути відеофільм «Альянс свободи». Слідом із презентацією «НАТО: стандарти, критерії, етика відносин» виступив координатор проекту «Україна-солідарність-НАТО» Ярослав Левченко.

Ярослав Левченко

Завідувач відділом системного аналізу проблем воєнної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Тетяна Брежнєва у виступі на тему «Україна в системі трансатлантичної безпеки» розповіла про те, наскільки глибоко наша держава вже інтегрована у НАТО, навіть не маючи статусу члена альянсу.

Тетяна Брежнєва

Компетентна інформація з вуст шанованих гостей викликала велику зацікавленість у молодих людей. Насамкінець зустрічі Ірина Фріз та Тетяна Брежнєва дали вичерпні й переконливі відповіді на численні запитання учасників семінару.