Виставку «Вишиванка власноруч» відкрито у Науковій бібліотеці

У Всесвітній день вишиванки приміщення Наукової бібліотеки СНУ ім. В. Даля перетворилося на справжню музейну залу з етнографічною експозицією. Виставка «Вишиванка власноруч» стала яскравим фіналом відкритого конкурсу, оголошеного ще взимку юридичним факультетом.

Ініціативу підтримали Департамент зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА, громадська організація «Фундація «Простір», Ресурсний центр зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля, університетська Наукова бібліотека.

На заклик ентузіастів відгукнулися маленькі й дорослі майстри й майстрині з Сєвєродонецька й Лисичанська, Рубіжного і Старобільська, Мілового та Біловодська, інших міст Луганщини. Загалом на конкурс було подано 75 робіт від 43 учасників.

Відкриваючи виставку, ведуча цього святкового заходу, завкафедрою конституційного права юридичного факультету Галина Татаренко нагадала, що нинішній рік для Луганщини знаменний кількома ювілеями. 15 травня виповнилося 20 років з дня затвердження герба Луганської області. 3 червня святкуватиметься 80-річний ювілей Луганщини, а у вересні відзначатиметься 20-річчя обласного прапора.

Галина Татаренко

А яке вбрання для ювіляра-українця може бути кращим, аніж вишиванка! До того ж, це свято тісно пов’язане зі студентством: адже своєю появою у 2006 році воно завдячує саме студентці – Лесі Воронюк з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Леся Воронюк, авторка ідеї Дня вишиванки

Ректор СНУ ім. В. Даля, д.т.н, професор Ольга Поркуян щиро подякувала організаторам і учасникам конкурсу і виставки. «Дуже приємно, що ця чудова традиція активно підтримується викладачами й студентами нашого університету, – сказала Ольга Вікторівна. – Кожна держава має як офіційні, так і неофіційні, народні символи. І таким символом України є саме вишиванка. Вона уособлює красу нашої країни, красу душі нашого народу, свідчить про те, що український народ налаштований на творення прекрасного».

Ольга Поркуян

Начальник головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна Філатова нагадала про історичні особливості вишиванки на Луганщині. Традиційно у виробах майстрів нашого краю застосовувалося поєднання блакитного, рожевого, червоного кольорів як символ поєднання стихій вогню та води, чоловічого та жіночого начал. Часто на вишиванках Луганщини можна побачити троянди та інші квіти. Це знак надій та переймання традицій прийдешніми поколіннями. І усі заходи, що відбуваються у День вишиванки, слугують ствердженню нашої національної ідентичності.

Тетяна Філатова

Тому не випадково найпочеснішими гостями свята були двоє українців, яким і належить у майбутньому підтримувати українські традиції. Це малюки з сімей далівських викладачів: тримісячний Гліб з родини Євгена та Юлії Івченків та Михайло з родини Володимира й Олени Тищенків, якому виповнився лише місяць, і який саме на святі вишиванки отримав від Тетяни Філатової свідоцтво про народження.

Зліва направо: Тетяна Філатова, родина Івченків, родина Тищенків

Начальник відділу міжнародної технічної допомоги та європейської інтеграції Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА Михайло Снопенко щиро привітав усіх присутніх з чудовим святом міжнародного рівня. Дуже важливо й приємно, що цей захід зібрав представників як старшого, так і молодшого поколінь, яких об’єднує любов до вишиванки, до давніх традицій. Нехай же дорослі продовжують прищеплювати дітям та молоді повагу до звичаїв рідного народу, а нові покоління підтримують та несуть у майбутнє справжній український дух, автентичні українські традиції.

Михайло Снопенко

Директор Наукової бібліотеки Ольга Єпіфанова сердечно подякувала усім, хто своїми руками зробив справжні витвори мистецтва, представлені на виставці, і зазначила, що ця чудова експозиція не випадково розміщена саме у бібліотеці, якій 29 травня виповниться 95 років. Адже це культурний центр університету, де завжди висвітлюються значні події області та країни.

Ольга Єпіфанова

Декан юридичного факультету Олена Арсентьєва висловила сподівання, що такий захід стане традиційним. «Дуже рада бачити усіх колег та студентів, які зацікавлені у тому, щоб наша ідентичність і самобутність підтримувалася та пропагувалася, – сказала Олена Сергіївна. – Можливо, ця виставка стане для її відвідувачів поштовхом до створення чогось такого ж прекрасного, як будь-яка з представлених робіт. Бажаю, щоб ви завжди відчували своє коріння, свій рід. Миру і любові усім!»

Олена Арсентьєва

Далі відбулося нагородження авторів робіт, представлених на виставці. Потім – вже традиційне фотографування викладачів та студентів у вишиванках на сходах навчального корпусу і в університетському сквері.

Сама ж виставка «Вишиванка власноруч» буде відкрита до 31 травня у приміщенні Наукової бібліотеки – на другому поверсі навчального корпусу СНУ ім. В. Даля, за адресою вул. Донецька, 43. Запрошуємо відвідати її усіх, хто хоче доторкнутися до прекрасного, відчути гордість за нашу країну та її талановитих душевних людей.