Зустріч далівців з представником Євросоюзу

До Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля завітав пан Фабіо Делла Піаза, радник, керівник відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні, який виступив з промовою щодо відносин Україна-ЄС з нагоди Дня Європи в Україні перед викладачами та студентами університету.

Пан Фабіо зробив невеликий екскурс в історію виникнення та розвитку ЄС, розповів про його ключові принципи та цінності, головні переваги Союзу, а також труднощі, з яким наразі доводиться стикатися країнам-членам ЄС.

Після виступу пан Фабіо залюбки відповів на запитання присутніх. Зокрема, до активної дискусії долучилися студенти кафедри германо-романської філології та перекладу і кафедри політології та міжнародних відносин навчально-наукового інституту міжнародних відносин. Студенти поцікавилися, чи не страшно гостю було їхати до Сєвєродонецька, і що саме спонукало його на цей візит. Пан Фабіо розповів, що він зовсім не боявся, оскільки знав, що тут немає жодної небезпеки. А мотивацією послугувало бажання поспілкуватися з різними людьми.

«Оскільки я народився та виріс в маленькому італійському селищі, я розумію, як важко буває людям в невеликих містах. І якщо я бачу, що можу донести до людей думку про те, що якими б складними не були обставини, не можна впадати у відчай, треба рухатись вперед, змінюючи життя на краще власноруч, – я радію такі нагоді». Також візит пана Фабіо обумовлений і святкуванням Дня Європи.

«Дуже легко відзначати День Європи у Києві, де існує для цього безліч можливостей. Набагато складніше це зробити в такому місті, як ваше. Саме тому я і приїхав – щоб допомогти відзначити цей день тут».

Фабіо Делла Піаза живе в Україні вже протягом 2,5 років. Звичайно, присутніх цікавило, що саме найбільше подобається йому в Україні.

«Більш за все мене вражає різноманіття України. Я був у різних містах, але кожного разу дивувався, які вони різні, з багатою культурою та історією. Я захоплююся людьми – вони щирі, відкриті, позитивні, з великою силою волі та духу. І мені подобається, що у вас дуже активна молодь».

Наостанок пан Фабіо закликав студентів приїжджати до країн ЄС, щоб отримувати новий позитивний досвід, здобувати нові знання, а потім, повернувшись до рідної України, втілювати цей досвід, змінюючи Батьківщину на краще.