Брифінг про приєднання до СНУ ім. В. Даля Донбаського ДТУ пройшов у Луганській ОДА

Під час брифінгу для ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик та ректор СНУ ім. В. Даля, д.т.н., професор Ольга Поркуян розповіли про шляхи реорганізації Донбаського державного технічного університету.

Ольга Лішик нагадала, що 10 травня 2018 року прийнято відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України.

Згідно з ним, реорганізація Донбаського державного технічного університету, переміщеного з тимчасово непідконтрольного українській владі Алчевська, відбуватиметься, за пропозицією Міністерства освіти і науки України, шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Слід зауважити, що на цей час у виші, що підлягає реорганізації, практично відсутня матеріально-технічна база, існують проблеми з науково-педагогічним складом. Наразі він базується у Лисичанському державному гірничо-індустріальному коледжі, відносно якого також прийнято рішення про його приєднання до СНУ ім. В. Даля.

При цьому реорганізація університету передбачає максимальне збереження кафедр, професорсько-наукового складу. Права працівників та студентів будуть захищені.

Всі питання, що підіймалися співробітниками вишу, також будуть враховані. Крім того, готується наказ Міністерства освіти і науки України, де запропоновано включити цей заклад вищої освіти до складу СНУ ім. В. Даля у якості філії.

У свою чергу, Ольга Поркуян наголосила, що за усіма студентами Донбаського ДТУ будуть збережені бюджетні місця.

Це рішення Уряду прийняте з метою розв’язання проблем діяльності закладів вищої освіти, переведених з тимчасово окупованої території.

Актом передбачено, що студенти, які навчаються у Донбаському державному технічному університеті, продовжать здобувати вищу освіту в СНУ ім. В. Даля. Цей заклад вищої освіти є правонаступником майна, прав та обов’язків Донбаського державного технічного університету.