Відкриття Польсько-українського культурно-освітнього центру на базі СНУ ім. В. Даля

Генеральний Консул Республіки Польща Януш Яблонський та його попередник Ян Здановський за участі директора БФ «Карітас Сєвєродонецьк» Юрія Юрчика урочисто відкрили у СНУ ім. В. Даля перший на Луганщині Польсько-український культурно-освітній центр.

Символічну червону стрічку разом з шановними гостями перерізав перший проректор СНУ ім. В. Даля Дмитро Марченко. Зі сторони університету у заході також приймали участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Рязанцев, декан Факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки Альона Федорова, начальник відділу міжнародних проектів і програм Олена Середіна, перекладач цього ж відділу Альона Бовт, студенти та викладачі Факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки, члени регіонального товариства польсько-української дружби.

Урочистості відкрилися музичним виступом студентів факультету.

Звертаючись до присутніх, Януш Яблонський зазначив, що стосунки між нашими народами треба налагоджувати – тоді і політикам доведеться шукати порозуміння. Тому створення таких культурно-освітніх центрів має велике значення, зазначив генеральний консул.

Польсько-український культурно-освітній центр, відкритий на базі СНУ ім. В. Даля, став 17-м на сході України. На рахунку раніше створених Центрів – ремонти шкіл, постачання обладнання для культурно-освітніх закладів. Консули розповіли про плани та перспективи функціонування новоствореного Центру, озвучили пропозиції  щодо  подальшої співпраці над спільними культурно-освітніми та науковими проектами, нагородили дипломами і сувенірами студентів університету – переможців конкурсу дослідних робіт «Видатні поляки». Організатором конкурсу творчих робіт виступила старший викладач кафедри української філології та журналістики Олена Пустоварова. Переможці – Ольга Булмак (ЖУР-16д), Ольга Бондар (СОУМ-16д), Єлизавета Дерід (СОУМ-16д), Олександра Ситькова (ЖУР-17д).