Всеукраїнський День відкритих дверей освітніх центрів «Донбас-Україна»

У СНУ ім. В. Даля пройшов загальнодержавний День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких діють освітні центри «Донбас-Україна».

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак у вітальній промові сказав, що головне завдання центрів – надати можливість дітям, котрі проживають на окупованій території та поблизу лінії розмежування, отримати документ про освіту встановленого державного зразка, вчитися у вишах України та здобувати актуальні професії.

Також він зауважив, що ймовірність вступу на навчання за бюджетні кошти значно зростає, якщо документи будуть подані абітурієнтами до 20 липня.

Виконуючий обов’язки заступника директора департаменту вищої освіти – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Міністерства освіти і науки України Дмитро Ручка проінформував присутніх, що на сайті відомства розміщені інструкції, які містять ключові дати щодо подачі документів, проведення вступних іспитів, зарахування, а також перелік необхідних документів та алгоритм дій для вступників.

Під час заходу було зазначено, що у 2016-17 роках в області працювало вісім освітніх центрів «Донбас-Україна». В цьому році розпочне свою роботу освітній центр на базі Старобільського технікуму Луганського національного аграрного університету.

Заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик звернулася до представників Міністерств з проханням приділити окрему увагу дистанційній освіті, яка стає все більш актуальною, а також посприяти зміцненню матеріально-технічної бази вишів.

На засіданні також відбулася презентація закладів вищої освіти, на базі яких створені освітні центри «Донбас-Україна». Першим виступив керівник центру при СНУ ім. В. Даля Юрій Ковальов.

А на площі Перемоги викладачі й студенти університету влаштували яскраву презентацію свого вишу та його навчальних підрозділів.

Під час проведення Дня відкритих дверей використовувалося сучасне обладнання, придбане в рамках Проекту ГО «Фундація «Простір» за фінансової підтримки Відділу по зв’язкам з громадськістю Посольства США в Україні.