Студенти і викладачі-історики СНУ ім. В. Даля зустрілися з Вахтангом Кіпіані

Вахтанг Кіпіані, український журналіст, публіцист, історик, головний редактор Інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK, викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси знов завітав до Сєвєродонецька, щоб донести до співвітчизників результати своєї роботи з відновлення історичної справедливості.

Цього разу гостя супроводжували військовослужбовці з батальйону «Айдар» Дмитро Бєльдін і начальник клубу батальйону Євгенія Шпак. За словами Євгенії, у вільний час для захисників організовують уроки української мови, знайомлять з матеріалами з історії України, показують документальні фільми. Тому автор циклу телепрограм «Історична правда» Вахтанг Кіпіані завжди бажаний гість у батальйоні. Перед зустріччю з далівцями Вахтанг поспілкувався з учнями однієї зі шкіл на лінії розмежування.

А студенти і викладачі-історики університету ознайомилися з презентацією колеги. Вахтанг навів багато цікавих фактів, а саме: як політична ситуація вплинула на розселення диких кабанів на території Польщі, як Хрущов, Ніксон і Ворошилов рекламували пепсі, як відбувався ленінопад і декомунізація в Україні, як в українців вкрали найвідомішого лідера нації, про вулицю у Луганську імені ОСО, про історію створення пропагандистського пам’ятника у Польщі і багато проаналізованих автором фактів.

Далівці кафедри всесвітньої історії та історії України, в свою чергу, поділилися і своїм надбанням – Інтерактивною мапою історії України.