Обрано кращі проекти стартап-школи «Сікорськи Челендж»

У СНУ ім. В. Даля пройшов останній дводенний тренінг школи «Sikorsky Challenge» «Основи інноваційного підприємництва. Практика запуску стартапу», в якому взяли участь обидві навчальні групи школи. Заняття провів Ігор Пеєр, бізнес-тренер міжнародного рівня, співзасновник інноваційної системи Sikorsky Challenge, директор компанії «Be Next IT» (Ізраїль).

На третій день усі дев’ять команд презентували свої проекти, які розробили під час навчання у школі. З них було обрано три найкращих, вони будуть представлені у липні на фестивалі у Києві, де за увагу інвесторів змагатимуться проекти з українських філій «Сікорськи Челендж».

Перед оголошенням переможців Ігор Пеєр подякував усім учням школи за активність та прагнення до розвитку.

«Ви всі попрацювали дуже добре. Головне, що ми побачили великий прогрес. Рівень вашого розуміння бізнес-процесів на початку навчання й зараз кардинально змінився. Сьогодні ви завершили певний етап. Але на цьому нічого не закінчується. Якщо ваш проект не пройшов до фіналу, це не означає, що його треба покинути. Ми з вами будемо розвивати їх далі».

За словами Ігоря Пеєра, головними критеріями при визначенні проектів-фіналістів були їхня новизна, можливість створення реального бізнесу та можливість масштабування, тобто виходу реалізованого проекту за межі окремого регіону. Отже, кращими стали проекти:

«ECO-PROFIT». Проектом передбачається переробка шламів вапнування, що утворюються під час роботи підприємств, на мінеральне добриво – кальційову селітру.

«RESSEARCH». «Reseller Search» – розробка інтернет-платформи з актуальною інформацією про магазини Second Hand. Проект розрахований на споживачів та власників магазинів.

«YObonus». Дисконтна система для студентів. Команда домовляється з підприємцями про знижки для студентів, натомість пропонує підприємцям рекламу серед молоді.

«Я дуже задоволений результатами, – сказав згодом Ігор Пеєр. – Більшість з учасників прийшло до нашої школи лише з самою ідеєю, а сьогодні це вже реальні бізнес-проекти з фінансовими моделями, з розумінням ринку.

На мій погляд, ми досягли поставлених цілей, заклади досить міцний фундамент для подальшого розвитку. Ми плануємо створити в Сєвєродонецьку інноваційний бізнес-клуб, який має стати майданчиком для роботи як з розробленими під час цьогорічного навчання, так і з наступними проектами.

А зараз дуже важливо, щоб ці три кращих проекти були достойно представлені їхніми авторами у Києві і потім стали прикладом для наслідування».