Лекція до 100-річчя видатного педагога

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля було проведено відкриту лекцію академіка Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, члена Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, завідувача міжнародної кафедри ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання та освіти», доктора педагогічних наук, професора, почесного професора СНУ ім. В. Даля, завідувачки кафедри педагогіки Галини Шевченко на тему «Людина – найвища цінність».

Галина Павлівна Шевченко

У заході взяли участь студенти факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки, аспіранти, викладачі, куратори груп, а також декан факультету Олена Федорова.

Лекція була присвячена 100-річному ювілею видатного українського педагога-новатора, публіциста, дитячого письменника – Василя Олександровича Сухомлинського.

Галина Павлівна розповіла про оригінальну систему освіти і виховання дітей Василя Сухомлинського «Школа радості під блакитним небом», яка спирається на ідеї самоцінності й неповторності кожної особистості, вільного її розвитку. Було висвітлено ідеї, запропоновані Василем Олександровичем, які лягли в основу нової української школи, що впроваджується в Україні, а саме: людяність, гуманізм, доброта, виховання справжньої людини. Зазначено, що значне місце в педагогічній системі В.О. Сухомлинського відведено проблемам трудового виховання школярів.

Також, у ході лекції було докладно розглянуто низку педагогічних праць Василя Сухомлинского: «Серце віддаю дітям», «Народження громадянина», «Як виховати справжню людину», «Павлиська середня школа», «Сто порад учителеві», «Батьківська педагогіка» та інших, висвітлено основні ідеї творів. Загалом видатний педагог написав 41 монографію, понад 600 наукових статей.