Завкафедрою І.Семененко взяла участь у Літній академії молодих професіоналів у Тбілісі

Завідувач кафедри економіки і підприємництва навчально-наукового інституту економіки і управління СНУ ім. В. Даля Інна Семененко стала учасницею Літньої академії молодих професіоналів Шведського інституту «Міграція та інтеграція в країнах Східного партнерства та регіоні Балтійського моря: політичні і адміністративні виклики для розвитку інклюзивного суспільства».

Академія була організована Університетом Гетенбурга (Швеція) спільно з Грузинським інститутом публічної політики (Грузія) за підтримки Шведського інституту в м. Тбілісі (Грузія).

В роботі Літньої академії взяли участь 20 учасників з України, Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Білорусі, Молдови – представники органів влади, міжнародних організацій, університетів, громадських організацій.

Під час академії були обговорені питання та проблеми, які виникають в результаті міграції в Європейських країнах, у тому числі внутрішньої міграції в результаті конфліктів. Зокрема, був вивчений грузинський досвід переселення, працевлаштування, вирішення інших проблем внутрішньо переміщених осіб.

Під час стажування Інна Семененко зустрілася з міністром освіти і культури Автономної Республіки Абхазії у вигнанні – Мананою Квачахією, з якою обговорили досвід переміщення навчальних закладів після конфлікту та їхнього становлення на новому місці.

Інна Семененко і Манана Квачахія

Про досвід переміщення Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, виклики, з якими стикаються переселенці, та можливість застосування грузинського досвіду в Україні Інна Семененко розповіла під час виступу на місцевому радіо GIPA у м. Тбілісі.

Наприкінці Літньої академії Інна Семененко зробила презентацію про соціальну згуртованість, миробудування та інклюзію вимушених переселенців задля сталого розвитку громад Луганської області та розповіла про досвід підвищення соціальної згуртованості викладачів та студентів СНУ ім. В. Даля, результати розрахунку індексу соціальної згуртованості і примирення SCORE в Луганській області і проект ПРООН, спрямований на адаптацію результатів індексу SCORE в місцевих громадах.