Практика майбутніх істориків-археологів

Члени наукового археологічного товариства при кафедрі історії та археології юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, а також слухачі секції «Археологія» Луганського відділення Малої академії наук учнівської молоді, під керівництвом проф. Ю. Бровендера обстежили зруйновану ділянку поселення XVII-XVIII ст. в с. Нижнє Попаснянського району Луганської області. Серед знайдених матеріалів – предмети побуту, уламки інструментів, фурнітура. Місцевим мешканцем були передані також рештки двох зруйнованих тут поховань, можливо, середньовічних кочівників XI – XIII ст.

У наступній експедиції слухачами секції «Археологія» Луганського відділення Малої академії наук учнівської молоді, які навчаються у СЗШ №18 та спеціалізованій школі-колегіумі м. Сєвєродонецька, під керівництвом проф. Ю. Бровендера проведено обстеження багатошарових пам’яток Капітанівського археологічного мікрорайону.

Учасниками розвідки було зібрано підйомний матеріал від доби енеоліту (V – IV тис. до н.е.) до пізнього середньовіччя (XVII ст.) В археологічній розвідці взяли участь вчителі СЗШ № 18 А. Чернишов, В. Коцюруба, Є. Хохлов, а також викладачі СНУ ім. В. Даля.

Упродовж цього напрочуд насиченого дня школярам довелося не лише побути пошуковцями, дізнатися  багато цікавого про давню історію рідного краю, але й поспілкуватися один з одним на природі, поїсти справжнього козацького куліша.

А зараз у науковій лабораторії Східноукраїнської філії Інституту археології Національної Академії наук України, створеної при СНУ ім. В. Даля, здійснюється камеральна обробка археологічного матеріалу, отриманого як під час спільних з Інститутом археології НАН України досліджень у Донецькій області, так і обстежень археологічних пам’яток (розвідок) у Луганській області (Нижнє, Капітанове). Майбутні історики-археологи отримують практичні навички роботи з археологічним матеріалом.