У вишах Луганщини готуються до прийому абітурієнтів з окупованих територій

У СНУ ім. В. Даля відбулася робоча нарада «Підсумки вступної кампанії – 2018 для абітурієнтів зі Сходу та можливості у 2019 році» з керівниками Освітніх центрів «Донбас-Україна» та закладів загальної середньої освіти, що співпрацювали з Освітніми центрами. У заході прийняли участь ректор СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян, в.о. директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович, виконавчий директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова та заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Поскрякова.

У 2016-2017 н.р. за екстернатною формою навчання та дистанційно у закладах середньої загальної освіти Луганщини навчалися 780 учнів з окупованих територій. У 2017-2018 – 1002 дитини.

Станом на 25 листопада таких дітей – 860.

Департаментом освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації третій рік поспіль проводиться мониторинг діяльності Освітніх центрів «Донбас-Україна», які діють на базі переміщених ЗВО області. У 2018 році через ці центри у заклади передвищої і вищої освіти області вступила 621 людина з тимчасово окупованих територій.

Гості повідомили, що у 2019 році освітні центри працюватимуть як і торік – із початку червня до кінця вересня, на КПВВ «Станиця Луганська» розміщена оновлена інформаційна продукція щодо спрощеного вступу у наступному році, інформаційна кампанія проводиться за підтримки ЮНІСЕФ, з початку 2019 року за номером 0 800 50 45 11 почне працювати «гаряча лінія» ГО «Фонд «Відкрита політика» у Сєвєродонецьку. У 2018 році порівняно з минулим роком у півтора рази збільшилась кількість дзвінків на телефони «гарячої лінії».