Далівка Юлія Григоренко – «Молода людина Луганщини – 2018»

Студентка 1-го курсу магістратури факультету інженерії СНУ ім. В. Даля Юлія Григоренко стала переможницею ХІ обласного конкурсу «Молода людина Луганщини – 2018» у номінації «Відкриття року в галузі спорту».

Ми вже декілька разів повідомляли читачів нашого сайту про успіхи Юлії як майстра спорту України з класичного пауерліфтингу, багаторазової чемпіонки області та України серед юніорок, рекордсменки серед юніорок у ваговій категорії до 63 кг. У минулому році їй було присвоєно звання судді першої категорії з пауерліфтингу.

Однак знайомство з цією доброзичливою веселою дівчиною одразу руйнує сталий стереотип про успішних спортсменів як «вузькоспеціалізованих» особистостей. Натомість воно підтверджує думку про те, що талановита людина талановита в усьому.

Юлія народилася й виросла у Старобільську. У місцевому ДЮК «Орля», куди вона ходила вчитися грати на електрогітарі, познайомилася з тренером Вадимом Пономарьовим, який заохотив її спробувати свої сили у силовому триборстві. Це було у 2012 році, Юлія вчилася у 10-му класі. У наступному, 2013 році, вона почала брати участь у обласних змаганнях з пауерліфтингу, а вже студенткою СНУ ім. В. Даля виросла до чемпіонки України. У планах на найближче майбутнє – підготовка до участі у міжнародних змаганнях.

Однак при цьому спорт для Юлії залишається, за її словами, лише одним із хобі. Про спортивні успіхи однокурсники й викладачі довідалися лише через півтора-два роки після її вступу до вишу, та й то не від неї. Хтось побачив телесюжет з нагоди її чергової перемоги.

Як каже сама Юлія: «Спорт – у спортзалі, а поза тренуваннями я звичайна дівчина». Окрім тренувань 3-4 рази на тиждень у клубі важкої атлетики «Бройлер», вона займається розведенням вдома декоративних щурів, утримуючи при цьому ще й кота. Останнім часом захопилася паперкрафтом (об’ємним моделюванням з паперу). Але на першому місці для неї все ж стоїть навчання в університеті і майбутня професія – еколог.

На кафедрі хімічної інженерії та екології Юлія опановує спеціалізацію «Екологія та охорона навколишнього середовища». Має наукові роботи (тема останньої: «Очищення промислових стічних вод від сполучень шестивалентного хрому», науковий керівник – завкафедрою, д.т.н., проф. Олександр Суворін). У минулому році виборола друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з екології. Закінчила бакалаврат з дипломом з відзнакою. Після закінчення магістратури планує працювати саме за отриманою спеціальністю.

На перший погляд видається дивним, як можна встигати успішно займатися такими різними видами діяльності. Однак сама Юлія не бачить у цьому нічого неймовірного. Навчання, спорт, інші хобі одне одному не заважають, залишається час і для фільмів та книг, і для побутових клопотів.

Можливо, секрет Юлії – у притаманній від природи чи вихованій спортом організованості, у тому, що зараз часто називають ефективним тайм-менеджментом? А можливо, в тому, що їй просто цікаво жити? За її словами, усі завдання, проблеми чи труднощі вона сприймає як квест. І чим він складніше, тим цікавіше його пройти.