Тарас Шевченко – художник слова й пензля

Студенти кафедри української філології та журналістики факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля провели музично-літературний захід «Тарас Шевченко – художник слова й пензля» з нагоди 205-ї річниці з дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка.

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Для вшанування Великого Кобзаря цього року було обрано незвичний формат – екскурсія галереєю творів видатного митця.

«Живопис посідає неабияке місце в житті Тараса Шевченка. Художник ставився до образотворчого мистецтва з глибокою щирістю, воно приносило йому розраду в гіркі хвилини його життя. Зараз його роботи, крім автобіографічного, мають ще й історичне та етнографічне значення. Прекрасно виконані малюнки окреслюють художні смаки та прагнення Шевченка, і є немовби паралеллю до його віршів, служачи ілюстраціями до життя поета», – зазначає у своїх дослідженнях завідуюча відділом національного музею Тараса Шевченка Вікторія Антоненко.

Студенти проаналізували мистецький доробок Кобзаря у поєднанні з його поетичними творами, показали віддзеркалення непростого життя пророка в його автопортретах, згадали досягнення в створенні офортів та олійних портретів, за які сучасники називали Тараса Григоровича «першим російським офортистом» і «російським Рембрандтом». Сам Шевченко саме живопис визнавав справою свого життя.

Учасники заходів стверждують, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Так, 11 березня серед студентів спеціальностей «Українська мова та література» і «Журналістика» відбувся конкурс стіннівок «Шевченків світ у буянні фарб, сплетінні ліній». Кращими визнано роботи Ольги Урбаліс і Анастасії Максименкової (група СОУМ-17д). Друге місце – у Поліни Фєдуркіної (група СОУМ – 16д) та Марії Ширшикової (група ЖУР – 17д). Третє місце у конкурсі отримала Поліни Чала (група СОУМ – 18д).