Далівцям розповіли про базові принципи міжнародного гуманітарного права

За спільною ініціативою Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Луганській області в залі наукової бібліотеки університету відбулася зустріч здобувачів вищої освіти із головою субделегації міжнародної організації Себастьяном Фюстьє та її співробітниками.

Студенти різних спеціальностей дізналися про гуманітарний характер діяльності та напрямки роботи МКЧХ, що орієнтовані на захист життя й гідності людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші прояви насильства. Зацікавлення молодіжної аудиторії викликала презентація історичних підвалин утворення МКЧХ та витоків Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Також було зазначено, що місія працює у 80 країнах світу, а в Україні представлена понад 500 співробітниками, які знаходяться у Києві, Слов’янську, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Донецьку, Луганську та Одесі.

Інформативною була розповідь представників місії про базові принципи міжнародного гуманітарного права, які забезпечують неупередженість, нейтральність та добровільність організації у наданні необхідної допомоги сторонам конфліктів у таких сферах як: поліпшення житлових умов та відновлення інфраструктури, підтримка сфери охорони здоров’я, пошук зниклих безвісти осіб, захист цивільного населення, захист людей від мін та боєприпасів, що не розірвалися. Увага була акцентована на гуманітарних проектах, які реалізуються на Луганщині.

Далівці цікавилися можливостями приєднання до роботи організації в якості волонтерів, перспективними напрямками роботи місії в зоні конфлікту та визнали вагомість внеску МКЧХ у забезпечення соціально-гуманітарної стабільності нашого регіону. Гості подарували університету книжки, інформаційні матеріали про діяльність організації та залишили приємні враження.