Тренінг для майбутніх психологів

У СНУ ім. В. Даля для здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Психологія» проведено тренінг з відпрацювання базових, суттєвих функціональних знань і навичок щодо психосоціальних потреб і доступних ресурсів у надзвичайних ситуаціях.

Захід пройшов у межах дії договору про співробітництво між кафедрою психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки (завідувач кафедри – професор Юлія Бохонкова, відповідальний за реалізацію договору – доцент Ольга Лосієвська) та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області.

Головна мета тренінгу – ознайомлення з правилами поведінки та іншими етичними рекомендаціями працівників гуманітарної сфери у всіх секторах реагування, розгляд підходів щодо гуманітарної допомоги, які ґрунтуються на правах людини, надання базових знань про вплив надзвичайних ситуацій на психічне здоров’я та психосоціальне благополуччя населення, опрацювання методів надання першої психологічної допомоги.

Спільна діяльність психологів ГУ ДСНС у Луганській області та майбутніх працівників сфери психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, якими є здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» СНУ ім. В. Даля, забезпечить належні заходи в процесі роботи з факторами соціального ризику, які впливають на психічне здоров’я та психосоціальне благополуччя.

Проведено аналіз досвіду роботи психологів ДСНС у Луганській області та фахівців у сфері психічного здоров’я. Майбутні психологи були детально поінформовані про те, де і як брати участь у відповідному координуванні та перенаправленні (у випадку необхідності). В ході тренінгу обговорено та відпрацьовано питання кодексу поведінки та етичні норми для працівників відновлення психічного здоров’я та забезпечення психосоціальної підтримки.