Вечір пам’яті чарівної Квітки Цісик

В науковій бібліотеці СНУ ім. В. Даля відбувся вечір пам’яті відомої американської співачки українського походження Квітки Цісик, відомої широкому колу слухачів під псевдонімом Кейсі. Організаторами його виступили викладачі кафедри германо-романської філології та перекладу Тетяна Іртуганова, Юлія Сіряченко, викладач кафедри іноземних мов та професійної комунікації Наталія Барвіна за підтримки завідуючої цієї кафедри Марини Літвінової  та директора бібліотеки Ольги Єпіфанової.

«Чарівна квітка» – таку назву цей захід отримав через перекликання імені співачки із символом із української казки – чарівної квітки та любов’ю нашої героїні до фольклору історичної Батьківщини. Так склалося, що й сама співачка для багатьох стала символом української пісні.

Ведучою заходу виступила студентка групи АМП-16д Вікторія Рибалко. Майстерно й емоційно (у супроводі яскравої презентації з вдало підібраною музикою) вона розповіла про перипетії життєвого та творчого шляху співачки, становлення її особистості. Особливу увагу було зосереджено на білінгвальному аспекті творчості героїні, оскільки основною аудиторією були майбутні перекладачі. Також гостями заходу стали студенти Факультету інформаційних технологій та електроніки й іноземні студенти різних спеціальностей.

Безумовній особливості рідної мови для кожної людини було присвячено вірш Оксани Забужко, продекламований на початку вечору  студенткою-іноземкою групи КІ-16ді Маєю Бабаєвою (Туркменістан).

Також як додатковий елемент було продемонстровано англомовний пласт пісенної творчості Квітки Цісик – рекламний ролик для компанії «Ford Motor» – рекламну пісню «Have You Driven a Ford Lately?» (з 1981 по 1997 рік вона залишалася єдиним голосом цієї автомобільної компанії) та пісні до однойменного фільму «You Light Up My Life (Original Sound Track)», яка стала справжньою сучасною класикою.

Квітка Цісик – «You Light Up My Life»

Крім цього глядачі ознайомилися із композиціями «Я піду в далекі гори», «Два кольори» з однойменного альбому Квітки Цісик 1989 року.

Квітка Цісик – «Два кольори»

Родзинкою заходу «Чарівна квітка» стало яскраве й самобутнє виконання відомої пісні «Де ти тепер» (муз. І. Шамо, В. Гомоляка, сл. Б. Палійчук) викладачем кафедри іноземних мов та професійної комунікації Наталією Барвіною, яка змогла додати нових відтінків широко відомій пісні.

Квітка Цісик, безумовно, – співачка, яка відкрила українську музику світові. Її голос доносить до слухача всі найкращі людські почуття. Ще Адам Міцкевич назвав українську пісню «святою скрижаллю», яку «нарід оберігає, як свою гартовану зброю. З цієї скрижалі кожне покоління знаходить потрібні для себе духовні цінності, які впродовж віків лягали в основу моралі». Тому творчість нашої героїні, її культурне меценацтво залишається актуальними у всі часи.