Представники Національної поліції провели заняття з майбутніми психологами

У межах договору про співробітництво до кафедри психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля (завідувач кафедри – професор Юлія Бохонкова) завітали представники Головного управління Національної поліції у Луганській області.

Заняття зі здобувачами вищої освіти спеціальності «Психологія» проводили:

• т.в.о. начальника відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Луганській області капітан поліції Олена Ковальова;
  • головний спеціаліст відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Луганській області майор поліції Інна Хартова;
  • спеціаліст відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП в Луганській області капітан поліції Ольга Бобильова;
  • психолог сектору кадрового забезпечення Рубіжанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, старший лейтенант поліції Ірина Шевцова;
  • психолог групи кадрового забезпечення батальйону поліції особливого призначення у Луганській області, старший лейтенант поліції Олена Кочубей;
  • інспектор відділу зав’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції старший лейтенант поліції Єлизавета Князєва.

Гості розповіли далівським студентам – майбутнім психологам – про те, як стати поліцейським, які він виконує завдання, якими спецзасобами користується, з чим стикається кожен день та якими якостями має володіти.

Під час зустрічі було проведено профорієнтаційну роботу: надано інформацію про перелік вакантних посад в області, умови вступу та вимоги до кандидатів, процес та етапи відбору на службу до Національної поліції України.

Зважаючи на те, що однією з функцій відділу психологічного забезпечення є участь у проведенні відбору кандидатів на службу до національної поліції України, психологи поліції запропонували майбутнім випускникам спеціальності «Психологія» відпрацювати в групах практичні вправи: «Формування впевненої поведінки», «Згуртованість у групі», «Формування колективного мислення», «Техніки та структура професійного спілкування поліцейських», «Характеристики сучасного поліцейського». Ці вправи допоможуть майбутнім психологам краще зрозуміти, якими якостями та індивідуально-психологічними властивостями має володіти майбутній правоохоронець.

По закінченню практичної роботи здобувачам вищої освіти вдалося самостійно визначити коло найбільш важливих якостей для поліцейського, розвинення яких допоможе працівнику закріпитися та просуватися по службі.

Також майбутніх психологів ознайомили з основними завданнями професійно-психологічного супроводу, який здійснює психолог в поліції:

• надання психологічної допомоги особам, щойно прийнятим на службу, з адаптації до умов службової діяльності;
  • формування та розвиток умінь і навичок безпечної поведінки й управління конфліктними ситуаціями з урахуванням особливостей несення служби;
  • надання керівникам допомоги з питань зміцнення дисципліни й законності в підрозділах, створення ефективної системи забезпечення психологічної надійності особового складу;
  • проведення психопрофілактичної роботи;
  • здійснення заходів щодо оптимізації соціально-психологічного клімату в колективах;
  • надання психологічної допомоги працівникам після перебування в психотравмуючих і стресових ситуаціях;
  • профілактика девіацій у поведінці особового складу;
  • психологічне забезпечення переговорів з різними категоріями осіб;
  • складання психологічних портретів осіб, яких підозрюють у вчиненні правопорушень.

Завдяки цікавому та змістовному заходу усі його учасники впевнилися, що спільна робота у науково-практичних заходах, спрямованих на вирішення актуальних питань психологічного супроводу працівників правоохоронних органів, сприятиме закріпленню теоретичних знань та їхньому практичному застосуванню психологами в поліції та студентами у процесі навчальної діяльності зі здобуття психологічної освіти.