Далівці ведуть археологічні розкопки

Вчені-археологи СНУ ім. В. Даля за активною участі студентів відкрили новий сезон польових досліджень. Цього року розпочаті розкопки давніх курганів у с. Нижня Дуванка Сватівського району Луганської області.

Представники Нижнєдуванської об’єднаної громади звернулися до науковців Східноукраїнської філії Інституту археології НАН України, що функціонує при кафедрі історії та археології СНУ ім. В. Даля, з проханням провести науково-рятівні археологічні розкопки трьох розораних курганів курганної групи доби бронзи – доби середньовіччя задля запобігання знищенню, для дослідження та подальшого збереження археологічної спадщини українського народу.

Зі свого боку керівники Нижнєдуванської ОГ всіляко сприяють забезпеченню належних побутових умов для учасників розкопок і взагалі створюють умови для цієї важливої роботи, бо об’єктами дослідження є засаджені городиною ділянки, які перебувають у приватній власності.

Багато цікавого про унікальність басейну Сіверського Дінця з точки зору археологічних знахідок розповіли кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології СНУ ім. В. Даля Олена Сапицька і студент 4-го курсу Костянтин Зігуля у передачі радіо «Пульс».