Лекції з філософії сучасного мистецтва у СНУ ім. В. Даля

Протягом червня у СНУ ім. В. Даля був прочитаний курс лекцій з філософії сучасного мистецтва. Захід проходив у межах проекту Центру сучасного мистецтва м. Сєвєродонецька «Взаємодія з простором міста» за підтримки Посольства США в Україні.

Лектор, доктор культурології, професор кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності Юридичного факультету Ольга Смоліна розповіла про особливості світоглядного підґрунтя сучасного європейського мистецтва.

Були розглянуті особливості мистецтва першої половини ХХ століття, зокрема, експресіоністичний, конструктивістський, сюрреалістичний та абстракціоністський напрями, а також мистецтво постмодерну початку ХХІ століття з його специфічним відчуттям простору і часу. Окрема лекція була присвячена трансформаціям образу людини в мистецтві сучасності.

Лекції плавно переходили у вільне й невимушене обговорення найцікавіших моментів та питань зі слухачами – мешканцями Сєвєродонецька, Лисичанська, викладачами та студентами університету.

Дякуємо всім, хто сприяв та допомагав здійсненню цього заходу, зокрема адміністрації СНУ ім. В. Даля, сєвєродонецьким митцям Валентину Галімову, Євгену Королєтову, Анастасії Маликовій, Тимуру Клочко.